"В єдності – сила": НБУ випустив пам'ятні монети – фото та де їх купити

Національний банк України ввів у обіг пам'ятні монети "В єдності – сила", присвячені підтримці України міжнародною спільнотою у війні проти рашистів

Монети презентував Голова Нацбанку Олексій Шабан під час зустрічі з першою заступницею Міністра закордонних справ України Еміне Джапаровою та представниками посольств 12 країн світу: Франція, Японії, Нідерландів, Великої Британії, Канади, Німеччини, Естонії, Латвії, Польщі, Швеції, Сполучених Штатів Америки, Чехії, Італії. На реверсі зображені прапори країн, які надають Україні всебічну допомогу. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сайт НБУ.

"Ми щиро вдячні за підтримку нашим міжнародним партнерам та прагнемо увіковічити їх зусилля і нашу вдячність у пам'ятних монетах, які ми сьогодні з радістю презентуємо. Вони символічно присвячені силі єдності країн світу, яка всупереч масштабам загрози здатна захистити життя, свободу і справедливість", – сказав Шабан.

Пам'ятні монети "В єдності – сила" започатковують нову серію "Безсмертна моя Україно". Вони стали першими монетами, які Нацбанк ввів у обіг під час війни.

Читайте також:

На аверсі у центрі зображений Тризуб, який оточує стилізована символічна композиція єднання людей доброї волі в усьому світі. На реверсі розмістили півколом написи двома мовами – В ЄДНОСТІ – СИЛА/IN UNITY STRENGTH, а під ними – композиція з прапорів 15 країн.

Вони виготовлені з нейзильберу, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – до 250 000 штук (зокрема до 75 000 у 2022 році в сувенірній упаковці). Монети доступні у двох варіантах:

  • номіналом 10 грн – зі срібла (тираж – до 5 000 штук);
  • номіналом 5 грн – із нейзильберу (тираж – до 250 000 штук (у тому числі 75 000 шт у 2022 році у сувенірній упаковці).

Придбати їх можна буде в банків-дистриб'юторів із продажу пам’ятних монет та сувенірної продукції: АТ АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "АБ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ КБ "ПриватБанк".

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав, що Естонія випустила монету, присвячену Україні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше