Закликав допомагати російським воякам та рятувати "культуру": про що говорив Сєрєбренніков на прес-конференції в Каннах

"російська культура завжди пропагувала людські цінності, крихкість людини, співчуття, яке можна мати"

Міжнародний Каннський кінофестиваль завжди мав гарну репутацію і позиціонував себе, як захід, що стає на бік справедливості в різних ситуаціях у світі. Однак, цього року відбувся так званий "збій в системі".

75-й ювілейний Каннський кінофестиваль, який розпочався 17 травня і триватиме до 28 травня, проходить "в єдності з Україною". На заході відбуваються акції підтримки нашої держави, яка сьогодні страждає від навали путінської росії. На знак підтримки у Каннах представили програму "Україна у фокусі", а також проведуть благодійний вечір – аукціон.

Через агресію щодо України організатори заходу вирішили виключити росіян зі списку запрошених, а їхні кінороботи – з програми кінофестивалю. Якимось дивним чином нові правила обійшли боком російського режисера Кіріла Сєрєбрєннікова, який упродовж шести років перебував під домашнім арештом на росії і не мав права перетинати кордони з іншими державами.

Цього року для Сєрєбрєннікова вирішили зробити виняток і випустили презентувати свій фільм "Дружина Чайковського" у Каннах попри заборону. Користуючись такою нагодою, режисер вирішив взяти участь у прес-конференції, щоб, звичайно, спробувати виправдати дії путінської росії і довести, що жителі кацапії також "заслуговують" на підтримку.

"Дивогляд" вирішив розібрати кілька висловлювань Сєрєбрєнікова з прес-конференції, які викликали обурення в українського суспільства.

росіяни також потребують допомоги

Коли режисера запитали, чи допомагатиме він українцям, відповідь була дещо шокуючою, хоча і очікуваною. Сєрєбрєнніков заявив, що допомоги потребують не лише жителі України. За словами екс-в'язня, росіянам зараз також "не солодко" і вони так само потребують допомоги світу. Особливо це стосується тих сімей, де чоловіки пішли на "спецоперацію" (а точніше свідоме вбивство людей в Україні), а їхні рідні залишилися без годувальників.

Тобто, Сєрєбренніков закликає допомагати сім'ям русскіх вояк, які майже три місяці знищують українські міста, ґвалтують жінок та дітей, вбивають мирних жителів і не мають наміру зупинятися.

Що цікаво, навіть заклик допомагати ґвалтівникам і вбивцям не став мотивом для того, щоб виключити росіянина Сєрєбрєннікова з офіційного конкурсу Канського кінофестивалю.

російська культура не має страждати від політики

Сєрєбрєнніков спробував продемонструвати, як від війни в Україні страждає російська культура. Щоправда, він забув врахувати той факт, що справжніх діячів культури та митців (які до того ж виступають проти путінського режиму) на росії активно репресують. Візьмемо до прикладу драматурга Михайла Дурннєнкова, який через антивоєнні висловлювання на своїй сторінці у Facebook отримав судове впровадження, був звільнений з усіх своїх робіт і примусово виїхав до Фінляндії. Чомусь режисер не згадав про цього представника культури росії.

Натомість, Сєрєбрєнніков згадав про олігарха Абрамовіча, на якого, "з незрозумілих причин", були накладені санкції. На його думку, саме через це і страждає культура рф. Або, правильніше сказати, сам Сєрєбрєнніков.

Кирило навіть навів до прикладу той факт, що наче сам президент України Зеленський просив президента США Джо Байдена не накладати санкції на Абрамовича. Ось цитата:

"Він теж робить досить багато хорошого. Президент Зеленський попросив Джо Байдена не ставити Абрамовича під американські санкції, оскільки він не є одним з ключових людей у дискусіях про світ. Якщо ми досягнемо цього, він стане одним з людей, які встановлять цей мир. З цим я повністю згоден з погляду президента Зеленського – ми маємо скасувати санкції проти Абрамовича", – сказав Сєрєбрєніков.

Ще цікавішою стали слова режисера про те, що саме завдяки Абрамовичу на росії існує арт-хаузне кіно. Напевно, людство чогось не знає про те, хто насправді стоїть за культурою рф.

"Абрамович допомагає сучасному мистецтву, яким він уже давно займається. Він був справжнім покровителем, і в росії це заступництво завжди високо цінувалося. Завдяки йому у нас є арт-хаузне кіно", – повідомив режисер.

Про гроші на фінансування своїх фільмів

Чи буде Сєрєбрєнніков продовжувати отримувати фінансування від рф на створення своїх робіт? Режисер спробував уникнути відповіді на це запитання, хоча і так зрозуміло, що для нього "гроші не пахнуть". Існує навіть інформація, що Кирило отримував фінансування від російського політика Суркова. Це звинувачення режисер також спробував спростувати, мовляв, кошти надходили від держави, а не окремої особи.

Сєрєбрєнніков також не бачить нічого токсичного у тому, щоб отримувати держфінансування. І це зрозуміло, адже саме за гроші кремля і були створені його "славнозвісні" "Літо", "Петрові в грипі" чи "Дружина Чайковського".

"...до цього моменту часу існувала тільки держава, яка фінансувала культуру. До цього часу фінансування через державу не було токсичним, не було нічого ганебного, це було цілком прийнятно. Великі справи були зроблені на ці гроші від міністерства культури в галузі театру та кіно", – сказав Сєрєбрєнніков.

Щодо того, чи виділить режисер кошти на підтримку України він відповів, що "рассіянє почуваються дуже винними" хоча і самі, на думку Сєрєбрєннікова, є "жертвами":

"Дуже важливо допомогти жертвам. В Україні та в Росії також є кілька біженців, певна кількість життів була зруйнована. Це дуже важко і травмує багатьох людей, особливо з огляду на те, що росіяни почуваються винними. Важливо допомогти всім жертвам і тим, кого відправляють воювати, і сім'ї більше не мають доходу. Художники повинні допомогти цим людям, і я роблю це сам. Звичайно, я не збираюся показувати вам рахунки", – повідомив режисер.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що російські пропагандисти готуються публічно говорити про поразку рф у війні та капітуляцію.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше