Нехай побачить весь світ: 5 іноземних фільмів про Україну

Сьогодні про нашу Незалежну та вільну Україну говорять по всьому світу.

Ще до повномасштабного вторгнення росії наша держава привертала увагу багатьох іноземних представників. Про неї знімали фільми, які збирали позитивні відгуки і ставали дуже популярними.

"Дивогляд" ділиться з вами підбіркою стрічок про історію України, Голодомор та війну з росією, які запали у серця глядачів.

"Ціна правди"

Ця стрічка є екранізацією книги про голодомор 1930-х років в Україні, авторкою якої є американська письменниця Андреа Хелупа. У створенні фільму брали участь представники трьох країн: Польщі, України та Великої Британії.

Сюжет розповідає про британського журналіста Гарета Джонса, який вирушив до Москви, а згодом потрапив до міст і сіл України. Він став свідком Голодомору 1930-х років, який повністю заперечували радянські діячі та ЗМІ, мовляв, "голоду немає, і він навряд чи трапиться...".

Гарет Джонс вирішив створити матеріал і розповісти про ці жахливі події всьому світу.

"Зима у вогні: Боротьба України за свободу" 

Цей фільм відображає Революцію Гідності, що відбулася взимку 2013-2014 років. Саме ці події повалили режим екс-президента України Віктора Януковича. Стрічка демонструє незламність українського народу і бажання боротися за краще життя, незважаючи на кровопролиття, безжалісність, відчай і важкі умови.

Для створення документального фільму Євген Афінеєвський взяв інтерв'ю у багатьох протестувальників, активістів, медиків, митціа та інших людей різних національностей, професій та релігій. 

"Іній"

Ця військова драма, що була створена у 2017 році, розповідає про окупацію росією України. За сюжетом молодий литовець Рокас приїхав до України і на власні очі побачив реальні жорстокі військові події.

Рокас відкидає всі свої попередні уявлення про війну, знайомиться з двома військовими журналістами і намагається дізнатися правду.

Над фільмом працювали митці з чотирьох країн: України, Франції, Польщі та Литви.

"Маріуполіс"

Документальний фільм "Маріуполіс" розповідає про півмільйонне українське місто Маріуполь, що знаходиться на узбережжі Азовського моря і майже за крок від фронту, де з 2014 року триває окупація росією сходу України.

Чоловік лагодить свою сітку і вирушає на рибалку. Два трамваї стикаються один з одним, але, на щастя, ніхто не постраждав. Працівники відновлюють контактний дріт, а люди йдуть далі. Робітники заводу відвідують концерт скрипальки, який змушує їх зронити сльозу.

Літають снаряди, бомби... Але людям байдуже. Вони продовжують жити далі навіть перебуваючи під загрозою бомбардувань.

"Голод до правди"

Над створенням цієї документалки працювали представники України та Канади. Сюжет розповідає про геноцид українського народу, спричинений Голодомором.

У центрі уваги – канадська журналістка Рея Клайман, яка у 1932 році стала свідком початку Голодомору. Поки жінка намагається висвітлити цю подію і дізнатися правду, її починають називати "буржуазною порушницею спокою".

Автори фільму порівнюють цю історію з нинішніми подіями в Україні, спричиненими повномасштабним вторгненням росії. Вони проводять паралелі між сталінським режимом в Радянському Союзі і режимом диктатора путіна.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" ділився з вами фільмами про війну України та росії, від яких неможливо стримати сліз.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше