Нічого спільного зі змиванням гріхів: у ПЦУ закликали припинити лізти в ополонку на Водохреще

У Церкві нагадують, що купання у крижаній воді може бути небезпечним для здоров'я і життя

У Православній Церкві України закликали українців відмовитися від дивної традиції раз на рік, на Водохреще, занурюватися в ополонку, передає "Дивогляд".

Прес-служба ПЦУ нагадала, що купання в освяченій воді не змиває гріхи, "тому що гріх – не зовнішня проблема, а внутрішня хвороба душі".

"Священники звершують Чин освячення води відкритих водойм у свято Богоявлення не для того, щоби в ній купатися, а саму воду освячують зовсім не "іони срібла" хреста, який у неї занурюють. І якщо під час звершення водосвяття використовують, скажімо, хрест дерев’яний, то вода все одно силою благословіння Божого і благодаті Святого Духа за молитвами стає святинею", - розповіли в Церкві.

Тому й до освяченої води потрібно ставитися, як до святині.

Також у ПЦУ уточнили, що в Євангеліє йдеться, що під час занурення у води Йордану Спаситель освятив їх та благословив таїнство Хрещення, як необхідну умову для спасіння. Він був безгрішний і зійшов у воду, щоб взяти на себе гріхи людства і дати людям можливість врятуватися.

"Яким чином грішні люди можуть "наслідувати" Ісуса Христа, купаючись взимку у водоймах? З якою метою і як саме "наслідують? При цьому, не соромлячись оголювати напоказ власне тіло, "підігріватися" спиртними напоями, не стримуватися в лайці під час фізичних відчуттів через занурення у крижану воду, – запитують священники. – І чомусь "обов’язково треба" зануритися тричі і перехреститися перед зануренням… Вода в річці Йордан в цю пору року сягає 12 - 16° тепла, вона не є крижаною, такою, що провокує стрес для організму".

Водохреще
Водохреще
Фото: life.pravda.com.ua

У ПЦУ нагадали, що купатися в ополонці не підготовленим для цього людям – це ризикувати своїм здоров'ям та життям, "а отже – нехтувати даром Божим".

Крім того, у ПЦУ нагадали, що жодного церковного розпорядження в Українській Церкві для занурення у зимову воду немає і ніколи не було.

Традиція купатися в ополонці на Водохреще походить ще з язичницьких часів. Вважалося, що після свята народження Сонця (нині це Різдво) вода набуває магічних і цілющих властивостей. Згодом ця традиція майже зникла, однак наприкінці 20 століття купання в ополонці знову стало "модним".

Особливо полюбляють водохрещенські купання у Росії. Їх диктатор Владімір Путін не пропускає можливості показати свій "могутній торс" під час щорічних занурень.

Якщо ви не займаєтеся регулярним загартовуванням, але все ж вирішили зануритися в ополонку 19 січня, дотримуйтеся важливих правил підготовки.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше