Гадання у ніч на Андрія: як дізнатися ім'я судженого і коли вийдеш заміж

В давнину наші предки вважали, що у ніч на Андрія – з 12 на 13 грудня – твориться справжня магія і незаміжні дівчата можуть дізнатися свою долю.

Минули століття, але сьогодні дівочі гадання і ворожіння все такі ж популярні. Щоправда, у містах про них мало знають, а населення сіл з кожним роком зменшується. Тож "Дивогляд" вирішив розповісти про найцікавіші способи ворожіння на Андрія.

Гадати могли лише жінки. У переддень свята Андрія Первозванного незаміжні дівчата влаштовували вечорниці у будинку самотньої вдови.

Гадання, ворожіння
Гадання, ворожіння
Фото: Shutterstock
  • Папірці під подушкою

Пам’ятаєте, як ви чи ваші однокласниці робили таке у школі?=)

Потрібно взяти 12 невеликих папірців. Один чистий загорнути, а решту роздати подругам, щоб вони написали там чоловічі імена і теж загорнули. Всі ці папірці треба покласти під подушку, а вранці дістати один – яке ім’я написане, таким і буде ім’я хлопця, з яким познайомишся наступного року. Якщо ж папірець чистий – варто ще рік зачекати.

  • Ім’я перехожого

Після півночі дівчата виходили на вулицю і запитували ім’я першого чоловіка, що зустрінеться. Таким буде й ім’я майбутнього чоловіка дівчини, яка першою зустріла перехожого.

  • Гребінець

Потрібно взяти гребінець і перед сном покласти його під подушку зі словами: "Суджений-ряджений, прийди і причеши мене". Вночі повинен наснитися незнайомець, який запропонує дівчині розчесати волосся – це і буде її майбутній коханий.

  • Замовляння на сон

Дівчина брала жменю конопель, виходила опівночі надвір і три рази обходила довкола будинку, посипаючи насінням і примовляючи: "Я, святий Андрію, Конопельки сію! Дай-же, Боже, знати, з ким весілля грати". Після цього вночі точно має наснитися наречений.

  • Кидання чобота

Дівчина має зняти чобіток з лівої ноги і кинути за ворота – куди покаже носок взуття, у тому краю живе суджений.

  • Вареники

Після обіду в переддень Андрія молодиці ліпили вареники. При цьому, воду для тіста вони мали носити ротом, а їх при цьому ще й смішили хлопці. Кожна дівчина ліпила свій вареник, а потім їх складали в ряд чи кидали надворі собаці. Чий смаколик пес з'їсть першим – та дівчина першою вийде заміж. Якщо ж собака віднесе вареник у куток, значить після заміжжя дівчина поїде далеко від батьківського дому.

Вареники
Вареники
Фото: Shutterstock
  • Гілочки вишні

Молодиці зрізали кілька вишневих гілочок і ставили їх і воду в хаті на покутті. Якщо до Нового року (нині 13 січня) вишня зацвіте – скоро дівчина вийде заміж.

  • Лапка кота

Допомогти дізнатися, чи збудеться заповітне бажання, може домашній котик. Треба подумати про те, чого дуже бажаєш, а потім покликати кота і уважно подивитися якою лапкою тварина переступить через поріг. Якщо правою – бажання здійсниться.

  • Гадання на паркані

Після заходу сонця треба вийти надвір і пройти повз паркан, рахуючи штахетини і примовляючи "Багатий, бідний, вдівець, холостець". На якому слові зупинишся, таким і наречений буде.

  • Рушник

Схоже на гадання з гребінцем, але рушник кладуть не під подушку, а за вікном, примовляючи: "Суджений-ряджений, прийди і витрись". Якщо вранці рушник виявиться вологим – чекай швидкого знайомства з нареченим.

А які способи ворожіння на кохання знаєте ви? Діліться у коментарях під статтею!

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше