Картину Фріди Кало продали на аукціоні за рекордну суму

На аукціоні у Нью-Йорку за рекордні $34,9 млн продали картину відомої художниці Фріди Кало – фото

EPA

Раніше автопортрет художниці був на аукціоні понад 30 років тому

У Нью-Йорку на аукціоні за рекордні $34,9 млн продали картину відомої художниці Фріди Кало. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Витвір мистецтва під назвою "Дієго і Йо" відомий по всьому світу. На ньому можна побачити портрет самої художниці – Фріди Кало, на лобі якої розташувався її чоловік – Дієго Рівера. На його лобі зображено одне око. 

Картину Фріди Кало продали на аукціоні за рекордну суму
Картину Фріди Кало продали на аукціоні за рекордну суму
Фото: EPA

Картина подружжя стала однією з найбільш високо оцінених латиноамериканських витворів, які коли-небудь були представлені на аукціоні. 

Роботу художниці виставили на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку, де її за рекордні $34,9 млн придбав бізнесмен та засновник одного з музеїв в Аргентині Едуард Косантіні. 

Раніше автопортрет Фріди Кало з'являвся на аукціоні у далекому 1990 році. Він був оцінений у $1,4 млн. 

  • Що відомо про художницю?

Популярність Фріді Кало у ХХ столітті принесли її автопортрети, які передають поціновувачам мистецтва справжні почуття. Найчастіше, художниця намагалася відтворити біль та страждання, які сама не один раз переживала. 

Жінка мала багато травм, які були спричинені автокатастрофою. Також вона з ранніх років страждала від інвалідності через дитячий поліомієліт. 

Незважаючи на це, жінка жила повноцінним життям. У 22 роки вона стала дружиною художника Дієго Рівера, який був старший за неї на 21 рік. 

У своїх роботах жінка передавала увесь  свій біль, спричинений інвалідністю та особистими проблемами. Кожна з картин була дійсно унікальною. 

На честь художниці була відкрита її персональна виставка, яку вона відвідала на лікарняному ліжку.

Фріда Кало пішла з життя у 1954 році через гостре запалення легень. На той момент їй було 47. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у ресторані кілька років висіли картини Пікассо, які згодом продали на аукціоні за $110 млн.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ