Комп'ютер Apple-1

"Святий Грааль": на аукціоні за $400 тис продали перший комп'ютер компанії Apple – фото

JOHN MORAN AUCTIONEERS, INC.

Гаджет 1976 року досі функціонує

У 1976 році Стів Джобс і Стів Возняк створили перший комп'ютер Apple, який нещодавно продали у США на аукціоні за $400 тис. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Аукціон провели у місті Монровія. Незважаючи на солідний вік, рідкісний представник партії 200 проданих пристроїв комп'ютерів Apple-1 у дерев'яному корпусі досі функціонує.

Цим гаджетом володіли лише дві людини – професор коледжу та його студент, який придбав комп'ютер у першого за $650. У лоті також були передбачені ПЗ Apple на двох касетах і посібник для користувачів.

"Це свого роду Святий Грааль для колекціонерів вінтажної електроніки та комп'ютерної техніки", – прокоментував гаджет фахівець Корі Коен.

Комп'ютер Apple-1
Комп'ютер Apple-1
Фото: JOHN MORAN AUCTIONEERS, INC.

Усього існує приблизно 20 таких гаджетів, котрі ще можуть працювати. Цікаво, що цей екземпляр – не найдорожчий проданий на аукціоні комп'ютер Apple-1, бо у 2014 році на аукціоні Bonhams у Нью-Йорку продали подібний пристрій за $905 тис.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як співзасновник Apple прокоментував нове покоління iPhone та сказав, що "не бачить відмінностей".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ