Велика добірка мультиків, які можна подивитися з дітьми, від відомого психолога

28 жовтня у світі відзначається Міжнародний день анімації. З цієї нагоди "Дивогляд" вирішив поділитися підбіркою мультфільмів які дорослим варто подивитися разом з дітьми.

Цей список склала відома дитяча психологиня Світлана Ройз.

Однак перед  тим, як почати перегляд, Ройз рекомендує ознайомитися з "правилами безпеки":

  • До 2 років немає корисних мультиків для дітей. Є більш-менш безпечні, як дозволяють батькам трохи відпочити. Але тут ще варто враховувати поради не лише дитячих психологів, а й офтальмологів, які категорично не рекомендують перегляд відео для дітей до 3 років. І, якщо дивитися, то обов’язково на великому екрані, а не на смартфоні чи планшеті.
  • Важливо, щоб мультики діти дивились разом з батьками, а не замість батьків.
  • Нові мультики діти мають дивитися лише з дорослими. І краще, якщо батьки спочатку ознайомляться з сюжетом.
  • Ми ніколи не можемо наперед дізнатися, який момент може стати травматичним для дитини, тому потрібно спостерігати за реакціями і бути готовим прийти на допомогу.
  • Ви не зможете повністю ізолювати дитину від планшета, однак варто слідкувати, щоб весь світ дитини не перемістився до нього.
  • Немає хороших чи поганих мультиків – є неправильно підібрані по віку.

Мультсеріали для малюків (до 5 років)

1. Малюк Білл (маленький Білл) – головний герой 5-річний малюк Білл, з яким у кожній серії діти можуть вчитися – обходитися з різними складними темами, спілкуватися, миритися, співчувати. У мультфільмі чудово показана підтримка в родині, стосунки зі старшими братом і сестрою і поява молодшого.

2. Тигреня Даніель і його сусіди – головний Герой – Тигреня, яке живе в чарівному світі з друзями – кошеням, совою, принцами і дівчинкою. Це абсолютно терапевтичний серіал – створений за підтримки психологів – серії про те, що можна робити з агресією, тривогою та іншими почуттями.

3. Лікар Плюшева – чарівна казкотерапія – (не тільки для дівчаток). Дуже обережно в кожній серії розбирають теми, які можуть турбувати дітей різного віку. У кожній серії красивий саундтрек – пісні теж можна використовувати в житті з дітками.

4. Ведмедик Нукі і його друзі – дуже хороший розвиваючий мультик. Плюшеві м’які герої, і сам серіал добрий і м’який.

5. Непосида Зу – терапевтичний фаворит. В місті Зебр разом зі своєю сім’єю – батьками, бабусею і дідусем, і прабабусею живе маленький зубр Зу. Кожна серія – добра історія. З прикладом гармонійної підтримки дорослих, з проживанням якогось важливого досвіду.

6. Олівія (4+ і для старших) серіал про свинку Олівію і її друзів. Свинці 9 років, у неї є молодший брат (з яким вона змагається). Однокласники. У серіалі гарне почуття гумору. Багато кумедних пізнаваних ситуацій.

7. Фіксики – навчальний мультсеріал. У ньому все добре. Але – важливо чергувати його з власним пошуком відповідей. Важливо дати можливість дитині встигнути – сформулювати і поставити своє питання, а не привчати до готової подачі інформації. Хоч це й російський проект, але у нього дійсно хороший пізнавальний формат.

8. Потяг динозаврів – для маленьких палеонтологів.

9. Октонавти – подорож разом з командою підводних дослідників.

10. Корисні підказки – мультенциклопедія українського телеканалу для дітей від 3 років.

Читайте також: Як на дітей впливає безконтрольний перегляд мультиків – лікар Комаровський

Повнометражні мультики

1. Балерина – приголомшливий цілісний сильний мультфільм. Про віру в мрію і вірі в себе. Про довіру. Силу. Про важливе питання – "чому ти танцюєш?" – який може ставитися до будь-якої дії. І про те, що професіоналізм без пристрасті, без почуттів – "неживе" ремесло.

2. Панда кунг фу (1-3 серії) (+ Секрети майстрів – серіал) – про мудрість бути собою. І про те, що секретних інгредієнтів не існує. Тільки ми, наш потенціал і наша цілеспрямованість робить з нас "воїнів дракона". І це обов’язковий мультфільм для вчителів і батьків – про марність прагнення робити з дітей тих, ким вони не можуть бути, а шукати самі "їх" риси і якості. Багато мудрого і сильного в мультфільмі.

3. Моана (Ваяна) – якщо життя (людини, любов, ідею) позбавити серця – вона стане чудовиськом. Про лідерство. Сміливість. Вірність. Мудрий мультфільм. Є сцени, де важливо дітей "прикривати" – брати на руки, обіймати. Важливий для всіх, хто приймає рішення "бути собою". то я? Де моє серце?

4. Монстри на канікулах (1 і 2 частини) – про те, що "монстри – теж люди", про те, як може відрізнятися батьківська Любов зі страху від любові з турботи. Про прийняття себе Собою. І про дозвіл іншому бути різним. І про "Дзинь".  У першій і другій частині багато хороших жартів. Третя – спірна.

5. Як приручити дракона – всі три частини – там так багато сенсів! Про те, що сила не завжди в м’язах. Про те, як часто дітям не вистачає нашої віри в них. І те, що ми вважаємо "гордістю і силою" – часто створює проблеми. Про те, як важливо прийняти право дитини бути іншою. Про те, що перемагає не зброя. Про те, що якщо нас щось лякає – потрібно дізнатися про це краще. Ну і багато-багато всього дуже важливого. В останній частині – зворушливо про дорослішання.

6. Мулан (2 частини) – про те, що Жінка може бути різною. І це чудово, коли дівчинка може бути і сильною, і відважної, і ніжною. Про підтримку роду. Ну і ще багато краси.

7. Думками навиворіт – Хороший мультпутівник у Світ емоцій. І психології. Після нього здорово говорити з дітьми про емоції і почуття. І про те, що є нашою опорою – всередині і зовні.

8. Диво-парк (Чарівний парк Джун) – цей мультфільм можна поділити на дві частини – для дорослих (там багато мудрості – про мрії і силу фантазії, про тривогу і страх, про парентифікації (коли дитина стає "батьком для свого батька"), про страх, що з близьким може статися щось невиправне, про те, що ми відповідальні за те, що створюємо, і ми можемо виправити дуже багато. І для діток – де багато екшену, гонки, бійки та ін.

9. Ліло і Стіч – "сім’я – це те, де ніхто не кине і не зрадить". І там, де тебе приймуть з усім твоїм "інопланетянством" і "капостями". Пригоди. Міжгалактична відданість і тепло.

10-11. +10. Таємниця КоКо, Книга Життя – мультфільми дуже акуратно проводять через тему смерті. У них красиво розповідається про зв’язок усіх в роду. Про призначення. Дружбу. Силу. Дуже красиві і мудрі. 

12. Історія іграшок (1,2,3,4) (в 3 є кілька страшних для малюків кадрів зі старими іграшками, у них неприємно кріпиться щелепа) – перед мультфільмом можна розповісти про те, що раніше у іграшок були механізми, які не схожі на теперішні). Мультик про підтримку, вірність дорослішання, дружбу. В останній серії – дуже гарний натяк на те, що буде (або може бути) з нами, коли наші діти подорослішають.

13. Курча Ципа – цей мультфільм можна дивитися навіть заради однієї фрази – тата головного героя – "шкода, що ти вирішив, що мою любов потрібно заслуговувати"

14. Суперсімейка – про те, як освоїти свою суперсилу. Про підтримку. Після цього мультфільму добре говорити про "суперсили" – які доступні не тільки супергероїв. (А ще можна поговорити про те, в яке чудовисько може перетворитися наша образа і відчуття малості.

15. Рататуй – готувати може кожен! Головне – бути собою. І бути вірним собі – навіть якщо здається, що ти щур. Смачна краса.

16. Роботи – схожа тема – "неважливо з чого ти зроблений – ти можеш сяяти!" Класний мультфільм про віру в мрії, і як, якщо не зупиняєшся, сам стаєш тим, про кого мріяв.

17. Воллі – добре, мудре, сильне, красиве, веселе, "людяне" мульткіно про роботів. І про людей. Для дорослих обов’язковий до перегляду.

18. Вартові легенд – один з улюблених багаторівневих мультфільмів. Про віру в чудеса. Про те диво, яке ми зберігаємо в своїх дитячих спогадах, про те, що сміх може перемогти страх. І про те, що ми хранителі для своїх дітей і для свєї внутрішньої дитини.

19. Легенди нічної варти. Красивий мультфільм про благородство. Силу і красу Свого польоту (є кілька страшнуватих для малюків сцен).

20. Вперед і вгору – мультфільм про кохання. Різного віку і часів. Гарний, добрий і сльозливий. Більше підійде для 7+ і для дорослих.

21. Гидкий Я – красиво і весело про те, як тільки заради того, щоб батьки пишалися, можна стати суперлиходієм. І як любов, турбота і близькість допомагає розкрити свою шкаралупу. І проявити свою незлодійскую справжність. У мультфільмі багато всього для будь-якого віку.

22. Рапунцель – красива "легендарна" історія про любов, пошук себе, і "своїх". Про свою силу і чарівність. Про дві сторони материнства. (Так, можна дивитися на злу чаклунку, як на частину "материнства"), про мрії і здобуття.

23. Король Лев (3 частини) – дуже багато сили в цьому мультфільмі. Про коло життя. Лідерство. Друзів. Підлість і і вірність. Про зв’язок поколінь. Про вміння розслаблятися. При перегляді з малюками – будьте уважні при сцені, де гине Муфаса.

24. Принц Єгипту – красива Старозавітна історія. Про лідерство і вірність. Про Вихід з Єгипту (вихід із "Єгиптів" – внутрішніх і зовнішніх).

25. Спіріт – про свободу, силу і вірністт. І якщо ти вірний собі – навіть вороги схиляться в повазі. Історія про Нескорений Мустанг і його друга.

26. Лісова братва – про довіру, сім’ю та відповідальності за неї.

27. Бебі бос – дуже добре про ревнощі старшої дитини до молодшої, про любов і про те, що разом ми сильніші.

28. Братик ведмедик – один з найкрасивіших і мудрих мультфільмів. Про індіанця – який став ведмедем. І про те, як Любов зцілила його і не тільки його. Дуже багато там "по-індійски" важливого.

29. Принцеса і жаба – історія про те, що іноді поцілувавши жабу, сам можеш стати жабою. Мультфільм про цілісність, красу мрії, про магію і любов.

30. Співай – дуже багато чудової музики. Почуття гумору. Про силу голосу, дружбу і вірність. І про те, що якщо ми знайшли Свій голос. Він буде почутий.

31. Хоробра серцем – і знову про те, що ми можемо бути різними. Про те, що ми завжди шукаємо баланс між хочу і повинні. І про те, сьогодення – що розчаровує і зближує. Дуже добре для сімей з підлітками – особливо, коли мами своїм "занудством" і правилами починають дратувати.

32. Крижане серце (і особливо короткометражка – Олаф і Різдво). Про те, що в кожній силі і емоції – важлива її "оптимальна кількість". І, ховаючись, від інших (насправді, від себе) ми тільки завдаємо біль. Мультфільм про відданість і любов, яка сама по собі є чудом. Олаф і Різдво – про традиції, про те, що створює "наш світ".

33. Аватар – легенда про Аанга – серіал. Є серії, які з дітьми потрібно дивитися обережно, є ті, які викликають захват.

34. Тачки – за кожним героєм там своя історія і терапія. І можна дивитися просто, як хороший мультфільм, просто радіючи і надихаючись.

35-36. Корпорація монстрів, Університет монстрів – чудово для трансформації страху монстрів, про те, що іноді те, чого боїмося ми – може боятися нас, і про те, що сміх – більша сила. І дружба – страшна сила. Добре, аж страшно.

37 – 38. У пошуках Немо, В пошуках Дорі – про нашу тривогу, про дозвіл дітям пробувати свої сили, про смуток, який викликають втрати, про дружбу, про те, скільки ми здатні робити заради близьких.

39. Секретна служба Санта-Клауса – Різдвяний мультфільм (але для будь-яких сезонів). Про щирість. Турботу. Про те, що всі завжди важливі й всі завжди потрібні. Про суперництво і егоїзм. І про справжню доброту.

40. Полярний Експрес. Новорічний мультфільм. Про віру в чудо.

41. Фердинанд – про право бути Биком і не любити кориди, а любити квіти. Про дружбу і турботу.

42. Феї – серія повнометражних мультфільмів – про прийняття своєї майстерності, про дружбу, про близькість, про впевненість і жертовність. Про красиву магію почуттів.

43. Веселі ніжки – в зграї пінгвінів, де всі співають і шукають свою пісню серця – народжується "особливий" пінгвін. Без голосу. Але він "танцює серцем". І його танець став порятунком для всієї зграї. Зворушливий і мудрий мультфільм.

44. Лелеки.

45. Дорога на Ельдорадо.

46. Мураха Антс.

47. Льодовиковий період.

48. Аладдін.

49. Геркулес.

50. Секрети домашніх тварин.

51. Ріо.

52. Зоотрополіс – дуже люблю цей мультфільм, його потрібно переглядати перед виборами всім дорослим, але для діток – будьте уважні, є страшні для них сцени.

53. Пісня моря – Акварельно-тонкий. Про силу маминої любові, про сімейні стосунки та цінності, про дружбу, підтримку та самопожертву.

54. Балто – класика, заснований на реальних подіях. Про вірність, відданість Собаки-Вовка.

Читайте також: 7 порад психолога, як підготувати дитину до школи після літніх канікул

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше