Катя Бльостка

Що ж насправді таке "жіноче щастя": "філософські" роздуми Каті Бльостки

Катя Бльостка / Facebook

"Жінка щаслива, лише будучи ЗАмужем і надихаючи свого судьбоносного на дєла вєлікіє". Справді?

Катя Бльостка - українська блогерка, яка живе у США і виховує чотирьох синів. Кожен її допис збирає тисячі лайків і коментарів. Бо вона пише просто і з гумором про важливі теми.

В одному зі своїх дописів блогерка спробувала з'ясувати, що ж воно таке - це славнозвісне жіноче щастя. 

"Дивогляд" наводить текст автора, зберігаючи орфографічні особливості.

"Женскоє счастьє - бил би мілий рядом. Ну а больше нічєго не на-а-до…". Пам’ятаєте цю пісню? Не викликала вона у вас ніяких запитань? Що таке це "женскє щастя"? Можна бути щасливою саме по-женскі? Знаю, що хворіть "по-женскі" точно можна, а от бути щасливою, саме в цьому ключі, це як? Чому, перекинувши за "драбинку" два келихи ігристого та дрипнувши ним на нову сукенку в борді стрази, ми, із хмельними сльозами на очах, що блищать, як та пектораль в променях штучного світла, бажаємо подрузі: "Анжела, дєвочка моя! Подивись мені в глаза! Простого тобі женского щастя, моя зозулька!…". Чому відсутній термін "чоловіче щастя"? А "Просте чоловіче щастя"?

Чому наше щастя, взагалі, заганяється в якісь рамки? Невже воно, бл*дь, не може бути просто людським і суб’єктивним?! Для кожного своїм! Хтось знаходить його в партнерстві, живучи амбіціями чоловіка . Хтось - в материнстві, дітях, гуртках з образотворчого карате, бойового макраме та золотистих ретриверах . Для когось щастя - це кар’єра і зарплата з шістьма нулями, для когось - рух, постійні зміни, пригоди, виклики та стрибки в невідоме. Хтось знаходить щастя в балансі, поєднуючи все вище перераховане, а хтось розуміє, що абсолютно щасливим може бути лише на одинці з собою… Хіба ж вся прєлєсть цього оспіваного щастя не в тому, що воно - не капронові колготи, які можна розтягнуть і напнуть на любу с*аку?

Звідки у нас, людях, ця потреба узагальнювати і транслювати своє бачення щастя на Маню/Таню/Ганю? Чому ми звикли вважати, що наше щастя до душі всім іншим людям і вважати їх, автоматично, нещасливими, якщо ці "тапки" їм жмуть?

Нещодавно на очі мені потрапило інтерв’ю популярного "філософа", в якому зазначалось, що жінка щаслива лише будучи ЗАмужем і надихаючи свого судьбоносного на дєла вєлікіє. От вона має надихать. Тоді його чекає успіх. А вона ж цим успіхом має живитись. Їй достатньо. Принаймні, їй цього повинно бути достатньо. Лежить він, значить, на дивані (в глазах тоска, в грудях томленьє), навчившись переключать канали на пульті одним лиш вздохом, а дєла вєлікіє все не робляться… Хто винен? Жона! Не вдохновляє, не мотивує, не має підходу…

І, перейнявши дану філософію, пруть прекрасні діви до психологів з одвічним екзистенційним "Як мого рябчика на політ же, їбійогомать, натихнути? Що ж я, с*ка на танкетці, роблю неправильно?". А на питання психолога "А тебе саму що надихає? А як ти себе почуваєш, чого хочеш, про що мрієш? А яке майбутнє ти для себе бачиш?" відповіді нема. Мовчки блимають очима. Тиша стоїть така, що чути, як комар пердить між ясними тюлями.

Чому це "жіноче щастя", в кінцевому результаті, обслуговує чоловіків, які схильні у всіх своїх невдачах винити жінку, яка, іш ти, не вміє мотивувати?!

Для мене щастя - це свобода. Свобода обирати яким це щастя повинно бути саме для мене. Щастя - це незалежність від чужої думки. Це відсутність бажання відповідати очікуванням суспільства, яке проектують "чоловіки-філософи" задля підтримки власного комфорту на всіх рівнях. Щастя - це не виправдовуватись за свої мрії та бажання, не доводити їх адекватність та актуальність, не просити дозволу на їх присутність в моєму житті. Так, саме у МОЄМУ житті. Щастя - це розуміння, що я належу собі і сама обираю дорогу, якою крокую, сама обираю темп, яким крокую і те, з ким її розділяю.

А що для вас "жіноче щастя"? А чоловіче? А людське? Нагадую, що правильної відповіді нема.

Читайте також: Мама підлітка вживає "бл@ть" втричі частіше, ніж слово "слово": вся правда про те, що чекає на батьків 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ