Прапор Нової Зеландії

Нова Зеландія може "зникнути" з карт – чим це обумовлено

Shutterstock

Корінні жителі не задоволені наслідками англійської колонізації

Корінне населення Нової Зеландії вимагає, щоб країни була перейменована на "Аотеароа". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на RNZ.

Саме так Нову Зеландію називають корінні жителі. Для реалізації цієї ідеї лідери партії маорі в парламенті Равірі Вайтіті і Деббі Нгарева-Пакер вже збирають підписи під відповідною петицією.

Також вони хочуть, щоб мова корінного населення те рео використовувалася у всіх новозеландських населених пунктах. Нгарева-Пакер стверджує, що внаслідок англійської колонізації країни частка  маорі, що знають рідну мову, знизилася з 90% до 26%.

Равірі Вайтіті і Деббі Нгарева-Пакер
Равірі Вайтіті і Деббі Нгарева-Пакер
Фото: RNZ / Dom Thomas

"Всього за 40 років колонізаторам вдалося успішно позбавити нас нашої мови, і наслідки ми відчуваємо і сьогодні", – заявила вона.

Равірі бажає, щоб Нову Зеландію почали перейменовувати 2026 року.

"Давно час повернути те рео маорі на його законне місце і зробити першою і офіційною мовою цієї країни. Ми – полінезійська країна, ми – Аотеароа", – стверджують Вайтіті.

Равірі бажає, щоб Нову Зеландію почали перейменовувати 2026 року. Прем'єр-міністерка країни Джасінда Ардерн ознайомилася з ініціативою та не пообіцяла, що підтримає її.

Втім, вона вирішила нагадати, що для найменувань топонімів можна користуватися як англійською, так і те рео, бо мова корінного населення – одна з офіційних у Новій Зеландії.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Дмитро Гордон запропонував перейменувати Україну на "Росія-1".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ