13 вересня

13 вересня: яке в цей день свято і в кого день ангела

Shutterstock

Що святкують 13 вересня?

У цей день світова спільнота відзначає Міжнародний день шоколаду, День програміста, День осінніх пирогів, День позитивного мислення, День народження пеніциліну, Міжнародний день пам'яті жертв фашизму, Всесвітній день журавля, День народження біоніки.

13 вересня увійшло в історію завдяки наступним відомим подіям:

  • у 1902 у Великій Британії було вперше використано відбитки пальців з місця вчинення злочину в якості доказу вини звинуваченого.
  • у 19922 році зафіксували світовий рекорд максимальної температури повітря – в Ель-Азізії (сучасна територія Лівії) показники на стовпчиках термометрів піднялися до +57,7°C.
  • у 1958 році в Індійському океані відбулося зіткнення на повній швидкості двох танкерів з вантажем сирої нафти – між французьким "Фернан Жільбер" і ліберійським "Меліка". Сильний удар, вибухи та пожежа призвела до потоплення та смерті 21 людини.
  • у 1960 році провели перший симпозіум з біоніки, що стало офіційним закріпленням появи нової науки. В якості емблеми обрали паяльник і скальпель, яких поєднував знак інтеграла, а девізом стала фраза: "Живі прототипи – ключ до нової техніки".
  • у 1965 році гурт "Бітлз" випустив у США пісню "Yesterday".

ЦЕРКОВНІ СВЯТА

Хрест
Хрест
Фото: Depositphotos

13 вересня віруючими людьми шанується священномученик Кипріян і єпископ Карфагенський. У цю пору наші пращури починали збирати журавлину.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

  • низький політ журавлів "говорить" по м'яку зиму, а високий – про сувору.
  • крик журавлів – про дощ.
  • молодок – про гарний врожай журавлини.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ У ЦЕЙ ДЕНЬ

Присвячувати час важкій фізичній праці та позичати гроші.

У КОГО ДЕНЬ АНГЕЛА

У цей день іменини святкують Олександр, Михайло, Володимир, Геннадій та Дмитро.

Читайте також: Надійний захист від дощу: як обрати якісну парасольку – поради

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ