"Видаліть негайно": експерти розповіли, чому вам треба позбутися додатка WhatsApp

"7 речей, які я в тобі ненавиджу"

Додаток для обміну повідомленнями WhatsApp доволі популярний серед українців. Але експерти вважають, що це не найкращий месенджер, і називають 7 причин, чому його треба видалити. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на GSMInfo.

Повідомлення не можна редагувати

На думку експертів, це один із головних недоліків цього месенджера. Якщо ви зробили помилку у слові, виправити цього вже не вийде і доведеться відправляти нове повідомлення.

Відсутнє наскрізне шифрування резервних копій

Усі ваші дані з додатку можуть бути збережені у резервній копії. Це зручно, якщо ви втратите інформацію з чатів або зміните телефон. Однак всі ці дані не захищені наскрізним шифруванням і можуть легко дістатися зловмисникам.

Веб-версія не працює без телефону

Багато месенджерів можна використовувати як на телефоні, так і на комп’ютері. Це дуже зручно, якщо ви ведете робоче листування. У WhatsApp теж є веб-версія, але вона абсолютно не працює, якщо вашого телефона немає поруч, він розрядився або немає доступу до інтернету.

Видалені повідомлення можуть залишатися у співрозмовника. А можуть і ні

Якщо ви видаляєте якесь небажане повідомлення, ви не знаєте, чи видалилося воно у вашого співрозмовника. Про це навіть сказано на офіційному сайті месенджера в розділі “Часті питання”. Видалене вами повідомлення може залишитися в іншої сторони, якщо, наприклад, у вас різні версії додатка. Також вилучене повідомлення часто залишається доступним в шторці повідомлень.

Файли і кеш не можна автоматично видаляти

Додаток автоматично зберігає всі файли, зображення і відео, які вам надсилають, у внутрішню пам’ять телефона. У багатьох сучасних месенджерів є функція автоматичного очищення кешу, але у WhatsApp цього немає і видаляти все зайве доведеться вручну. Якщо про це не знати, пам’ять телефона може швидко заповнитися, а ви навіть не зрозумієте, чому.

Часті випадки втрати даних

Тільки за 2020 рік компанія Facebook допустила втрату даних понад 3 мільйонів українських користувачів. У тому ж році близько 100 тисяч номерів користувачів WhatsApp опинилися у відкритому доступі разом з частиною повідомлень з їх листування. Такі випадки не є рідкістю, і фахівці неодноразово звинувачували месенджер в недбалому ставленні до безпеки своїх користувачів.

7 вересня некомерційна служба новин ProPublica опублікувала звіт, у якому вказувалося, що соціальна мережа Facebook читає і ділиться особистими повідомленнями з WhatsApp, який належить компанії.

Докучливий спам від родичів

Із цим пунктом WhatsApp’у важко посперечатися з Viber, у якого значно більше користувачів в Україні. Однак навіть у цього месенджера зібралася доволі широка аудиторія. Тож різні родичі, знайомі і сусіди можуть слати смішні картинки і відео і привітання з усіма святами, що лише існують у світі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше