"Виття на болотах": в Росії не вщухає істерика після програшу російської гімнастки на Олімпіаді

"На кілька днів у росіян з’явилися нові головні вороги, які навіть випередили українців і трансгендерів"

Вже кілька днів усю Росію трясе в лихоманці від люті – вперше за 25 років російська гімнастка не виграла золото на Олімпійських іграх. І винними у цьому росіяни вважать несправедливих суддів і глобальну змову проти РФ. Про це пише "Дивогляд".

Що сталося?

7 серпня на Олімпіаді в Токіо відбувся фінал особистого турніру із художньої гімнастики. Росіяни були переконані, що заберуть і золото, і срібло завдяки двом сестрам-близнюкам Діні і Аріні Аверіним, які лідирували на останніх чемпіонатах світу.

Однак перемогу сенсаційно здобула гімнастка з Ізраїлю Ліной Ашрам, яка до цього не мала жодної перемоги на чемпіонатах світу – ні в багатоборстві, ні в окремих снарядах.

Діна Аверіна забрала срібло, а Аріна, у якої була груба помилка, взяла лише 4-те місце.

У Росії, де спорт – це частина державної пропаганди, такий програш став чудовим приводом, щоб "позавивати" і пообливати брудом і прокльонами весь світ.

Бо, окрім того, що "якась єврейка вкрала у Аверіної перемогу", у неї ще й була помилка – вона впустила стрічку.

Скандал через художню гімнастику в Росії
Скандал через художню гімнастику в Росії
Фото: соцмережі

"Це диверсія - Росію прибирають за всіма статтями, хоча я ніколи не була політизована. Діна не програла, вона виграла. Але, на жаль, суддівство було кричущо несправедливим... Діна Аверіна зробила все чисто, не помилилася на останньому виді. Ліной Ашрам, на жаль, зробила кричущу помилку, за яку знімають окуляри всі бригади і за виконання, і за техніку, і за артістік. Всі повинні були знімати. Завжди кажуть, що якщо є така помилка, то людина ніколи не зможе, якщо інший не робив такої ж помилки, стати чемпіоном, а тим більше олімпійським, а тим більше на останньому виді. Це було просто ганьбою художньої гімнастики", - заявила у коментарі російським ЗМІ глава Всеросійської федерації художньої гімнастики Ірина Вінер-Усманова.

Чи справді судді "підіграли" Ліной Ашрам?

Ізраїльська спортсменка і справді припустилася помилки, коли впустила стрічку. Але у 2017 році у художній гімнастиці з’явилися нові правила, які передбачають, що така помилка не вважається критичною: якщо спортсменка повернула предмет у руки без додаткового кроку – штраф 0,5 балів, якщо знадобиться 1-2 кроки – штраф 0,7 балів, більше 3 кроків – 1 бал. Ашрам знадобилося не більше 2 кроків, щоб продовжити виконувати вправу.

Цікаво, що однією із ініціаторок запровадження цих нових правил була сама Ірина Вінер-Усманова. І російські спортсменки самі користувалися цим послабленням. Зокрема, у фіналі Чемпіонату світу-2018 Діна Аверіна впустила булаву, але це не завадило їй здобути перемогу у багатоборстві.

Міжнародна група суддів одноголосно оголосила, що у всіх чотирьох програмах складність елементів Ашрам була вищою, ніж у Аверіної. І, навіть враховуючи штраф за падіння стрічки, росіянка в результаті відстала від ізраїльтянки на 0,15 балів.

"Окремо про суддів - на кілька днів вони стануть самими ненависними людьми в Росії, випередивши українців і трансгендерів", - влучно зауважило видання Sports.ru.

Фінал художньої гімнастики оцінювала група висококваліфікованих суддів із різних країн, зокрема й України.

Керівниця телеканалу Russia Today Маргарита Симоньян запропонувала "хоча б плюнути вслід цим тварюкам". Вона також підтримала ідею запровадити жорсткі санкції проти суддів і "якщо хтось із них буде летіти через Росію – саджати літак, як Лукашенко, і в тюрму за корупцію у спорті".

Симоньян – обличчя російської журналістики для всього світу - також натякнула на фізичну розправу над суддями Олімпіади.

"Після розправи суддів різних країн над нашими гімнастками дуже шкодую, що не працюю в ГРУ", - написала вона у своєму Facebook.

У коментарях згадали "славнозвісних" російських спецагентів Петрова і Боширова.

Скандал через художню гімнастику в Росії
Скандал через художню гімнастику в Росії
Фото: соцмережі

Звичайно ж, у Росії не могли допустити навіть думки про те, що ізраїльська спортсменка просто виявилася сильнішою на цих змаганнях. Офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що всьому виною глобальна змова проти Росії.

"А я додам тільки одне: ну не могли затіяли русофобську війну проти спорту гади допустити цієї перемоги. Тому, плюючи проти вітру, пішли на фальсифікацію на очах у всього світу", - написала Захарова у своєму Telegram-каналі.

Скандал через художню гімнастику в Росії
Скандал через художню гімнастику в Росії
Фото: соцмережі

Журналіст Віктор Шендерович на це жартома відповів:

"Так і бачу внутрішнім зором, як всі вони (судді – ред.) списуються в закритому чаті напередодні змагань: давайте не дамо перемогти сестрам Аверіним! Ми ж так ненавидимо Росію! Так, ми багато років безперервно приховували це почуття, даючи росіянкам золото, оптом і в роздріб, на всіх змаганнях, але скільки можна! Давайте нарешті зіпсуємо свято цим ненависним ста сорока мільйонам! А щоб їм там зовсім знесло дах - дамо золото ізраїльтянці! Ха-ха ... І зловісний смайлик.

Чи не марення чи це, пані Захарова?

Так самі, звичайно, знаєте, що марення. Робота у вас така, холодна негідницька високооплачувана робота - кричати "наших б'ють" і згодовувати росіянам ксенофобську істеричну порядку замість реальності.

Але!

Якщо раптом припустити, що ваші підозри не безпідставні ... Якщо допустити, що так і було НАСПРАВДІ ... Що вашої зграї дійсно вдалося об'єднати в неприязні до нашої країни всю земну кулю до такої міри, що півтора десятка успішних професіоналів від Аргентини до Узбекистану поставили на кін свою репутацію і кар'єру заради того, щоб плюнути в обличчя Росії, - мені здається, в цьому випадку вам там, нагорі, саме час повіситись від ганьби всім трудовим колективом".

Чому для Росії така важлива перемога у художній гімнастиці?

Останніми роками у Росії та світі вийшла низка журналістських розслідувань, у яких стверджувалося, що у російського диктатора Владіміра Путіна є неофіційна дружина, яка навіть народила йому дитину. І дружина ця – олімпійська чемпіонка із художньої гімнастики Аліна Кабаєва.

Тому саме спортивну гімнастику називають головним видом спорту Кремля, а програш розцінюють як удар по самому Путіну.

Після того, як дворазова чемпіонка Європи з художньої гімнастики Ляйсан Утяшева наважилася привітати Ліной Ашрам і сказала, що вона "вирвала перемогу, не здригнувшись ні на мить", на неї обрушилася ціла лавина критики.

Зокрема, вищезгадана Кабаєва заявила, що Утяшева взагалі не мала права щось тут коментувати, бо нічого не досягла і не принесла Росії ніяких медалей.

Нагадаємо, на Олімпіаді-2020 у Токіо країна Росії взагалі не виступала. Через гучні допінгові скандали російські спортсмени були допущені на Олімпійські ігри без свого прапору і гімну і під назвою Російський олімпійський комітет.

Вживання допінгу для російських спортсменів – цілком звична річ. Свого часу Аліна Кабаєва теж була на 2 роки відсторонена від змагань через виявлення заборонених препаратів.

У Росії люблять кричати про глобальну несправедливість, підступність і змову проти них. Однак, враховуючи репутацію РФ (не лише у спорті), можливо їм варто задуматися про власну "справедливість і підступність".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше