18 червня

18 червня: яке в цей день свято і в кого день ангела

Shutterstock

Що святкують 18 червня?

У цей день світова спільнота відзначає Всесвітній день гармонії, Міжнародний день пікніка, Міжнародний день паніки, Міжнародний день суші, День народження дитячої коляски, Міжнародний день гордості за успіхи аутистів, День стійкої гастрономії.

18 червня увійшло в історію завдяки наступним відомим подіям:

  • у 1583 році віце-мером Лондона Ричардом було застраховано життя Вільяма Гібсона на суму 383 фунти. Цей випадок – перше страхування життя в історії.
  • у 1889 році до балтиморського патентного бюро навідався Вільям Річардсон, ідея якого суттєво змінила коляску. Він винайшов реверсивну модель, в якій дитина могла сидіти як обличчям до людини, яка везе коляску, так і спиною до неї.
  • у 1903 році у Сан-Франциско почався перший автопробіг через континент. Його учасники фінішували через 3 місяці у Нью-Йорку.
  • у 1934 році від британського міністра транспорта лордом Хор-Беліша з'явилося розпорядження щодо смугастих стовпів з з помаранчевими ліхтарями. Вони мали знаходитися біля доріг у місцях пішохідних переходів. Народ потім називав "зебри" за прізвищем міністра. Саме так з'явився перший в історії пішохідний перехід, який мав захищати учасників дорожнього руху.
  • у 1939 році у Каневі на могилі Тараса Шевченка відкрили пам'ятник великому поетові.

ЦЕРКОВНІ СВЯТА

18 червня віруючими людьми шанується священномученик Дорофій Тирський, єпископ. У народі ця пора мала інші назви: "День Волхва-Дорофея", "День сон-трави", "Ніч сон-трави", "Горобині ночі".

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

  • гарна погода говорить про хороший зерновий врожай
  • сильний вітер – про вітряне та дощове літо
  • якщо виполоти вранці весь бур'ян – він зникне назавжди

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ У ЦЕЙ ДЕНЬ

Просто так збирати сон-траву (простріл), бо для цього є потреба у знанні спеціальних замовлянь.

У КОГО ДЕНЬ АНГЕЛА

У цей день іменини святкують Василина, Ігор, Марк, Анастасія, Костянтин, Леонід, Феодора, Нікандр, Аполлон, Віктор, Павло, Кіндрат, Галина.

Читайте також: Від отруєнь, опіків і укусів комах: що покласти в аптечку, якщо плануєте відпустку

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ