3 лютого

3 лютого: яке у цей день свято і в кого день ангела

Shutterstock

Що святкують 3 лютого?

3 лютого – день, в який у багатьох країнах світу відбулися певні відкриття та зміни у виробництві. Наприклад, у Швейцарії у 1815 році заснували першу у світі фабрику з виробництва твердого сиру. 

А у 1858 році у квітучій Гавані – столиці Куби – запустили перший трамвай.  У 1894 році у США спустили на воду перший вітрильник зі сталевим корпусом.

У 2011 році організація "Репортери без кордонів" заявила, що у рейтингу свободи слова "Репортерів без кордонів" Україна за рік президентства Януковича знизилась на 42 позиції та займає 131-ше місце – після Іраку. 

Церковні свята

За церковним календарем віряни сьогодні вшановують День пам'яті преподобного Максима Грека.

Народні прикмети та традиції 

  • Існує повір’я, що якщо 3 лютого за наявності невирішеної проблеми піти до лісу, відшукати там березу і, притулившись до неї, розповісти, що турбує, то вже по дорозі додому правильне рішення обов’язково знайдеться.
  • Якщо на Максима через хмари видно Місяць – це запорука гарного врожаю.
  • Ясна погода 3 лютого – чекай довгих морозів.
  • Якщо у цей день подружжя, взявшись за руки, струсить сніг з дерева, що росте у їхньому дворі, то це гарантує їм процвітання і щастя.

Чого не можна робити у цей день

  • Не варто сьогодні зловживати шкідливою їжею.
  • Не можна позичати предмети побуту.
  • Заборонено лихословити сьогодні.

У кого день ангела

3 лютого іменини святкують: Блажей, Блажея, Целерин, Целерина, Іполіт, Іполіта, Гнат, Іван, Клавдія, Максим, Офелія, Оскар, Стефан, Телімена, Лаврентій, Анастасій, Валеріан, Євген, Агнія, Феодосій, Ганна.

Читайте також: Масниця 2021: коли святкують і що насправді треба готувати у ці дні. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ