Будівництво будинку

З чого почати будівництво каркасного будинку: корисні поради

servusbud.od.ua

Будівництво будинку передбачає великий комплекс робіт, збір документації та підготовку земельної ділянки.

З самого початку виникає безліч питань. У кого замовити проєкт, з якого матеріалу робити зовнішню обробку, як розрахувати бюджет, де знайти виконавця або краще пробувати самостійно?

Як розрахувати бюджет будівництва

Ви можете замовити безкоштовний розрахунок проекту і дізнатися більше про будівництво приватного будинку в спеціалізованій компанії.

Якщо ви розраховуєте на невеликий бюджет, замовте типовий проєкт простої конфігурації. Віддайте перевагу мансарді замість повноцінного другого поверху. Зменшіть кількість перегородок, а кількість вікон, навпаки, збільште. Що простіша конструкція кроквяної системи, то менші витрати на покрівлю.

Загалом, до 40% загального кошторису будівництва припадає на фундамент. У каркасних будинках за канадською технологією використовується полегшений фундамент.

Робить дорожчим проєкт, як правило, індивідуальне проєктування, велика кількість кімнат, балконів, підвалів, а також такі об'єкти, як басейни, гаражі, лазні та ін.

Як отримати дозвіл на будівництво будинків

Спершу вам потрібно оформити дозвільні документи. Це можна зробити в будь-якій інстанції місцевого рівня, яка займається питаннями містобудування та архітектури, або в Центрі надання адміністративних послуг.

Необхідний пакет документів:

  • Заява.
  • Завірена копія документа, що підтверджує право власності / користування ділянкою.
  • Ескізний проєкт, підготовлений своїми силами або професійним архітектором.
  • Проєкт будівництва за його наявності.
  • Завірений документ, що підтверджує згоду на будівництво від співвласників ділянки.

Є ризик не отримати будівельний паспорт, якщо у власника відсутні правовстановчі документи на ділянку або територія не відповідає цільовому призначенню. Без отримання паспорта будівництво неможливе.

Сьогодні в Україні діє декларативний принцип отримання права на забудову, і система отримання дозволів на будівництво спрощена.

Будівництво будинку
Будівництво будинку
Фото: servusbud.od.ua

З чого починається підготовка до будівництва

  • Якщо земельна ділянка під будівництво будинку у вас вже є, почніть з перевірки даних в кадастровому паспорті. Розміри території повинні відповідати дійсності.
  • Замовте геодезичний аналіз для визначення типу і стану ґрунту. Каркасні будинки за канадською технологією не вимагають класичного важкого фундаменту і можуть безпечно зводитися практично на будь-яких ґрунтах.
  • Визначтеся з архітектурним стилем і масштабом проєкту. Ви можете замовити типовий проєкт, підготувати свій власний або вдатися до послуги індивідуального проєктування. Вибір залежить від бюджету і особистих переваг.
  • Уточніть терміни і період старту будівництва. Цегляні будинки оптимально починати будувати пізньою весною. Будинки з дерев'яного бруса - ранньою весною. Складний фундамент матиме усадку від 6 до 12 місяців. Що стосується канадських будинків і стрічкових фундаментів, вони можуть зводитися в будь-який час року і займають від 2 до 3 місяців.
  • Виберіть виконавців. За обмеженого бюджету, а також за наявності якогось мінімуму спеціальних знань і навичок, ви можете спробувати зводити будинок своїми руками. Якщо ви не готові взяти на себе відповідальність за міцність і безпеку майбутньої споруди, обирайте надійних і перевірених підрядників. Дивіться портфоліо компаній, читайте відгуки клієнтів, виїжджайте на екскурсії зданими об'єктами, ставте запитання до власників цих будинків.

Якщо у вас виникають питання щодо технологій, матеріалів, проєкту або вашої  фінансової готовності, зверніться по консультацію до кваліфікованих фахівців. Це не зобов'яже вас до подальшої співпраці, але допоможе уникнути помилок у будівництві і матеріальних втрат.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ