Куди можна поїхати на відпочинок у січні: оновлений перелік країн

У МОЗ оновили поділ країн на червону і зелену зону і визначили перелік країн, у які можна безпечно подорожувати.

Станом на початок січня 2021, в Україні показник захворюваності на COVID-19 складає 315,3 людини на 100 тисяч населення. Ті країни, де цей показник вищий, опинилися у "червоній" зоні. Туди додалися Польща, Італія, Ізраїль, Монако, Ліван і Колумбія. Популярні серед туристів Туреччина, Чорногорія, Хорватія та Чехія теж все ще залишаються у небезпечній зоні.

Нові країни, які перейшли у "зелену" зону для українців: Вірменія і Болгарія.

Куди українці можуть поїхати на відпочинок у січні

  • Єгипет
Єгипет
Єгипет
Фото: Shutterstock

Для поїздки на єгипетський курорт вам необхідно мати результати ПЛР-тесту з QR-кодом, зробленого не раніше, ніж за 72 години до прибуття в країну.

Після повернення із Єгипту обсервація чи ПЛР-тест не вимагається.

  • Туреччина
Туреччина
Туреччина
Фото: Shutterstock

Хоча ця країна і перебуває в українському червоному списку, туди можна полетіти літаком. Для в’їзду в країну потрібен ПЛР-тест, зроблений за 72 години. Після повернення з Туреччини Україна також вимагає ПЛР-тест або двотижневу обсервацію.

  • Домінікана
Домінікана
Домінікана
Фото: Shutterstock

Ця країна цієї зими буде популярна серед українських відпочивальників. Домініканська Республіка перебуває у зеленій зоні. Рівень захворюваності там, станом на 30 грудня, 117,2. По прильоту в країну не вимагають ПЛР-тест чи обсервацію, а при поселенні в готель автоматично оформляють безкоштовну страховку на "всі випадки життя".

Читайте також: Який ризик заразитися коронавірусом у літаку – дослідження

  • Мальдіви
Мальдіви
Мальдіви
Фото: rozavitriv.com

Для відпочинку на Мальдівах потрібен негативний ПЛР-тест, зроблений за 96 годин до вильоту. Врахуйте, що між островами подорожувати туристам зараз не дозволено.

  • Шрі-Ланка
Шрі-Ланка
Шрі-Ланка
Фото: Shutterstock

Рівень захворюваності там всього 38,6 осіб на 100 тисяч. Для подорожі у країну вам знадобиться віза (35 доларів на термін перебування до 30 днів) і ПЛР-тест за 72 години до вильоту. Після прибуття туристи мають відбути карантин до 5 днів.Туристам дозволено відпочивати на закритих територіях готелів. Можливі групові екскурсії.

  • ОАЕ
ОАЕ
ОАЕ
Фото: Shutterstock

За 96 годин до вильоту треба здати ПЛР-тест, а після прибуття в аеропорту здається ще один безкоштовний тест. Результатів тестування доведеться почекати у своєму готелі.

У "зеленій" зоні також Албанія, Франція, Іспанія, Бельгія, Мальта, Греція, Кабо-Верде та Оман.

Однак, те, що ці країни у нашому "зеленому" списку, не обов'язково означає, що українців пускають у ці країни. Наприкінці грудня ЄС подовжив заборону на в'їзд для громадян України, адже рівень захворюваності тут вищий, ніж середній рівень у Євросоюзі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше