"Скидаємося на подаруночки": чому День захисників – це не день хлопчиків

14 жовтня українці святкують не лише Покрову та День козацтва, а й День захисника та захисниці України.

Це свято було запроваджене у 2015 році як День захисника, але торік до назви додали ще й захисниць, щоб ще краще пояснити українцям суть свята.

Після початку декомунізації це свято прийшло на заміну радянському варіанту Дня захисника Вітчизни. Та для багатьох людей це стало продовженням традиції "шкарпеток і піни для гоління", коли день захисника автоматично прирівнюється до дня усіх чоловіків і хлопчиків, пише "Дивогляд".

У школах і садочках батьківські комітети активно вирішують, "що цього року подаруємо нашим хлопчикам" і "по скільки скидаємося". В офісах закуповуються презенти для чоловіків, а дівчата вирішують, що цього року подарувати своїм коханим "захисникам". Але чому це неправильно?

День захисника України — це день, коли українці можуть вшанувати відвагу та героїзм усіх тих людей, які з 2014 року захищають нашу державу, її незалежність та територіальну цілісність. І це не лише чоловіки.

Станом на початок 2020 року у Збройних силах України налічувалося майже 30 тисяч жінок, ще понад 31 тисячу працюють у ЗСУ на цивільних посадах. У бойових діях на сході України брали участь понад 9 тисяч жінок. І для кожної з них День захисника — це її професійне свято.

Та не хвилюйтеся, чоловіки і хлопчики не обділені, адже у них є справжнє чоловіче свято. Щорічно 19 листопада у понад 50 країнах світу відзначають Міжнародний день чоловіків. В Україні останніми роками це свято теж набирає популярності.

До речі, раптом ви не знали, є ще й Міжнародний день дівчат, який відзначався зовсім недавно - 11 жовтня (зазіхнемо на святе: 8 Березня — це не зовсім день жінок, це день боротьби за права жінок).

Чому саме 14 жовтня обрали Днем захисника і захисниці України?

14 жовтня відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці – одне із найважливіших християнських свят.

За переказами, у цей день понад тисячу років тому військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я Константинополь намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою. Після цього вороги вже не могли побачити цих людей.

Легенда каже, що вражений Аскольд та його дружинники після цього прийняли святе хрещення та стали християнами.

В Україні особливо значущим свято Покрови Пресвятої Богородиці було для козаків, які будували багато храмів Богородиці й особливо шанували ікони Покрови. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Матір Божу вважали своєю заступницею і покровителькою. Саме тому 14 жовтня було визнано також Днем українського козацтва.

Окрім того, свято Покрови Пресвятої Богородиці вважається днем створення Української повстанської армії.

Військові ЗСУ
Військові ЗСУ
Фото: mil.gov.ua

Історично, у цей день в Україні вшановували вояків. Тому саме у цей день, починаючи з 2015 року,  відзначають День захисника України.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше