Ракета

З другої спроби: NASA запустила ракету, яку допомогла зробити Україна

Shutterstock

Днем раніше запуск ракети відклали за три хвилиини до початку

На космодромі "Уоллопс Айленд" у штаті Вірджинія, США, вночі запустили ракету-носій Antares. Над цим проєктом протягом кількох років разом працювали американські та українські космічні підприємства. Про це повідомляє посольство України в США. 

За допомогою цієї ракети модуль Cygnus доправив близько 3,6 тонни вантажу до Міжнародної космічної станції. 

2 жовтня NASA за три хвилини до запуску зупинило відправлення вантажного космічного корабля через технічні несправності. 

Мета Cygnus – доправити на МКС 8 тисяч тонн вантажу: продукти, обладнання та матеріали для проведення наукових досліджень. 

Ракета-носій Antares створена завдяки співпраці України та США у сфері мирного дослідження космічного простору. У її створенні взяли участь американська Orbital ATK, конструкторське бюро "Південне", "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" та низка українських підприємств. Вперше ракету із вантажним модулем Cygnus запустили на орбіту 21 квітня 2013 року. 

Раніше науковці NASA записали "голос" Чумацького шляху. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ