Пілот

Сили небесні: пілот пасажирського літака розповів, що його найбільше лякає під час польотів

Shutterstock

Льотчик розкрив деякі секрети авації

Американський пілот Патрік Сміт, який керує пасажирськими літаками, розповів, чого він найбільше боїться під час авіаперельотів. Його слова наводить видання Daily Express.

Про секрети авіації Сміт написав у своїй книзі "Конфіденційно з кабіни пілота".

За словами Сміта, найбільший жах пілота — це втрата контролю над ситуацією. А найбільший стрес спричиняють чужі дії чи зовнішні чинники, які неможливо заздалегідь передбачити і контролювати.

"Ми набагато менше боїмося самі зробити фатальну помилку, ніж стати жертвою чиєїсь помилки або ж ніж опинитися у владі сил, що не залежать від наших навичок або досвіду", - розповів Сміт.

Мова може йти, наприклад, про вибух літієвих батарей, якими, як правило, оснащено більшість електронних пристроїв — лептопів, телефонів, тощо. При цьому особливий ризик пов'язаний з гаджетами, які перебувають у вантажному відсіку, бо на борту в екстреній ситуації пожежу можна ліквідувати за допомогою вогнегасника.

Пілот
Пілот
Фото: Shutterstock

Також завжди є ризик катастрофічної несправності якогось із механізмів літака. Наприклад, відмова системи управління польотом або різка втрати висоти здатні вивести лайнер з ладу.

До переліку найстрашніших речей для пілота Сміт також додав можливість наземного зіткнення.

Авіаторів також завжди лякає можливе зіткнення з птахами. Хоча вони не можуть прямо вплинути на двигун, але можуть спровокувати внутрішній вибух, що призведе до втрати потужності. І що більший птах, то більша від нього небезпека.

Всім відомий випадок 2009 року, який отримав назву "Диво на Гудзоні", коли пасажирський лайнер зіткнувся зі зграєю гусей і обидва його двигуни вийшли з ладу. Справжнім дивом стало те, що пілотам вдалося безпечно приводнити літак на річку Гудзон. Всі 155 пасажирів і члени екіпажу вижили.

У серпні канадський блогер показав відео, на якому видно, що вікно літака біля його крісла було зламане під час польоту.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ