Нетаньягу

Халявне прання: Нетаньягу возить у закордонні подорожі величезні валізи з брудним одягом

ynet.co.il

Той випадок, коли фраза "виставляти на показ свою брудну білизну" має буквальне значення

Журналісти і дипломати підмітили одну незвичайну особливість прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу. Виявляється, що у закордонні подорожі він бере із собою величезні валізи, заповнені брудним одягом. Про це пише The Washington Post.

В американському Білому домі є правило, що кожен світовий лідер, прибуває туди із офіційним візитом, може здати свої речі у прання. Майже ніхто цією послугою не користується, адже такі візити, зазвичай тривають лише кілька днів. Та Нетаньягу ніколи не упускає можливості безкоштовно випрати свої костюми й сорочки. Один з працівників Білого дому на умовах анонімності розповів, що Нетьянагу єдиний, хто привозить з собою "справжні валізи з брудними речами" і "після кількох поїздок стало зрозуміло, що це було навмисно".

Ізраїльські чиновники заперечили, що Нетаньягу зловживає послугами пральні і назвали звинувачення "абсурдними", але вони визнали, що в минулому у прем’єра вже були подібні звинувачення.

Наприклад, глава організації Рух за якісний парламент Ізраїлю Еліаде Шрага розповіла, що в грудні 2019 року Нетьянагу під час одноденної поїздки до Португалії взяв з собою 11 валіз — імовірно, з брудними речами. В офісі прем'єр-міністра заявили, що у валізах лежали "речі, необхідні для офісної роботи".

У 2016 році Нетаньягу подав до суду на власний офіс та генерального прокурора Ізраїлю, намагаючись не допустити оприлюднення його рахунків за пральню відповідно до закону про свободу інформації в країні. Суддя став на бік Нетаньягу, а деталі його рахунків за прання залишаються таємними до оскарження у Верховному суді.

Нагадаємо, у серпні 2019 року Нетаньягу відвідав з офіційним візитом Україну. Тоді його дружина Сара опинилася у центрі скандалу пісял того, як покришила на землю хліб і сіль, якими її зустріли біля літака. 

Цікаво, скільки валіз глава єврейської держави тоді привіз до Києва?

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ