Діти

Як назавжди знищити психіку дитини: найгірші помилки батьків

4liberty.eu

Травмувати людину, яка ще тільки починає пізнавати світ, дуже легко

Фахівці з дитячої психології перерахували найгірші звички і дії батьків, які можуть серйозно зашкодити психіці дитини і зіпсувати її характер. Поради психологів були опубліковані у Reddit у відповідь на запитання одного із користувачів.

  • Однією із найчастіших помилок батьків є те, що вони відмовляються визнавати власні помилки і часом звинувачують у них дитину.
  • Також на психіці дитини може негативно відбитися бажання дорослих виростити сина або дочку копією себе, а не самостійною особистістю. За словами одного з експертів, такі батьки сприймають дитину як свою власність.
  • Дитина не повинна почуватися так, ніби вона повинна заслужити любов мами чи тата. Крім того, дорослі повинні регулярно показувати своє позитивне ставлення до дитини, а не тільки за певних обставин.
  • Психологи переконані, що у вихованні важко дотримуватися балансу між любов'ю та обуренням, особливо коли дитина робить якийсь проступок. Вони порадили карати своє чадо в окремих випадках, щоб не створювати у нього почуття вседозволеності. Але при цьому не варто проявляти агресію і негатив, краще показати любов і бажання допомогти.
  • Батькам також запропонували частіше не тільки лаяти, але і хвалити дітей, при цьому не намагатися виростити їх ідеальними. Гарним варіантом показати дитині, що вона може бути кращою, фахівці назвали зміни з боку самих дорослих. Це пояснюється тим, що діти насамперед зчитують моделі поведінки рідних.

Раніше "Дивогляд 5.UA" публікував поради психолога, як допомогти дитині полюбити навчання у школі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ