Люк Айкінс

Як стрибнути без парашута із 7-кілометрової висоти і залишитися живим – відео

germania.one

В історії є випадок, коли дівчина вижила після падіння із висоти понад 10 км

Важко повірити, що стрибнувши із висоти 7 км без парашута, можна вижити. Але це так.

У 2016 році американець Люк Айкінс здійснив стрибок із висоти 7620 метрів. Без парашута. 42-річний каскадер після двох хвилин вільного падіння приземлився в спеціально підготовлену сітку, розміром приблизно 30 на 30 кв. м. Для стрибка із великої висоти сітка такого розміру ледь помітна. Тому приземлитись у правильному місці було дуже важко.

Відео цього неймовірного стрибка вже кілька років не дає спокою екстремалам зі всього світу. Адже це була рекордна висота для підготованого стрибка.

Однак в історії є випадки, коли людина виживала після падіння і з набагато більшої висоти. У 1972 році сербська бортпровідниця Весна Вулович вижила після вибуху літака і падіння з висоти 10 160 метрів.

Вважається, що якщо падати із висоти понад 140 метрів, то решта відстані має не особливо велике значення – чи це буде 1 км, чи 10 км.

Якщо у людини не розкрився парашут, експерти радять широко розставити руки і ноги – це знизить граничну швидкість до 200 км/год (падаючи головою донизу, можна розігнатися до 430 км/год). Також треба намагатися знайти м'яку поверхню – гілки дерев, болото, сніг. У 2019 році канадська екстремалка, у якої не розкрилися ні основний, ні запасний парашути, вижила після стрибка із висоти 1,5 км саме завдяки тому, що впала у лісистій місцевості.

Приземлятися варто на ноги, трохи зігнувши їх у колінах і міцно притиснувши одна до одної. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ