У Чорнобилі знайшли істоту, яка має дивовижну особливість – фото

Нове дослідження виявило, що черв'яки у Чорнобильській зоні відчуження не зазнають радіаційного впливу

Команда з Нью-Йоркського університету вивчала нематод, зібраних у цьому регіоні, і з'ясувала, що ці крихітні круглі черв'яки не мають жодних ознак пошкодження від радіації, попри небезпечні умови їхнього проживання. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Відомо, що катастрофа на Чорнобильській АЕС 1986 року мала масштабні наслідки для екології та природи. Радіоактивне забруднення призвело до загибелі численних рослин і тварин, спричинило генетичні мутації та зміни в екосистемах. У зоні відчуження спостерігалося зниження чисельності деяких видів, тоді як інші, зокрема вовки, лисиці та кабани, почали відновлюватися через відсутність людської активності.

Дослідження показали, що тварини адаптувалися до підвищених рівнів радіації. Хоча екосистема зазнала значних змін, природа демонструє дивовижну здатність до відновлення навіть у таких екстремальних умовах.

Що саме дізналися вчені?

Провідна авторка нового дослідження, біологиня Софія Тінторі, зазначила, що їхня команда обрала нематод для вивчення через їхню здатність виживати у різних середовищах, включно з іншими організмами. Раніше було доведено, що нематоди можуть бути надзвичайно витривалими: деякі дослідження показали, що вони можуть прокинутися після тисяч років у вічній мерзлоті.

Через просту будову геному і короткий життєвий цикл нематоди є ідеальними для вивчення різних біологічних процесів, таких як розвиток, відновлення ДНК та реакція на токсини.

Нематоди
Нематоди
Фото: Sophia Tintori

Тінторі та її колеги досліджували вид Oschieus tipulae, який мешкає в ґрунті. Вони зібрали зразки з гнилих фруктів, опалого листя та ґрунту у Чорнобильській зоні, використовуючи лічильники Гейгера і захисні костюми. У лабораторії вони виростили близько 300 черв'яків і відібрали 15 для секвенування геному.

Порівнявши геноми з геномами черв'яків того ж виду з Німеччини, США, Маврикію, Австралії та Філіппін, дослідники виявили, що черв'яки з Чорнобиля були генетично схожі один на одного. Жодних пошкоджень ДНК від радіаційного середовища у зразків з Чорнобиля не було виявлено.

Також, тестуючи нащадків 20 штамів черв'яків, вчені не знайшли кореляції з радіаційним впливом на їхніх предків. У підсумку, команда дійшла висновку, що середовище у Чорнобильській зоні не впливає на геноми нематод.

Автори дослідження вважають, що їхні висновки можуть допомогти в подальших дослідженнях причин, чому деякі люди більш схильні до розвитку раку, ніж інші.

Раніше "Дивогляд" розповідав про розсекречені звіти агентів КДБ про Чорнобильську катастрофу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше