На Прикарпатті покарали чоловіка, який вдарив жінку, коли рятував кішку

Колегія суддів судової палати, що відповідає за розгляд кримінальних справ у Івано-Франківському апеляційному суді, розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого мешканця Прикарпаття

Скарга стосувалася рішення суду, що призначило йому штраф в розмірі однієї тисячі п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Судово-юридична газета".

Був обурений собакою, яка чіплялася до кішки

Засуджений в місті Яремче порушив громадський порядок, конфліктуючи з місцевою жителькою та вживаючи нецензурні вислови. Він ігнорував зауваження та завдав жінці удару, що призвело до появи синців на обличчі та набряку, класифікованих як легкі тілесні ушкодження.

У своїй апеляційній скарзі обвинувачений оскаржував жорсткість призначеного йому покарання, стверджуючи, що суд не врахував пом'якшувальних обставин.

Згідно з вироком Яремчанського суду, обвинувачений пояснив, що біля магазину у Яремчі він побачив собаку породи бультер'єр, яка гавкала на кішку. Він вимагав власниці забрати собаку, але та відповіла агресивно. Це призвело до конфлікту, під час якого обвинувачений відібрав телефон у жінки та наніс їй удар. Після цього його затримала поліція.

Після доповіді судді, огляду матеріалів кримінального провадження та розгляду доводів апеляційної скарги, колегія суддів більшістю голосів вирішила, що апеляційну скаргу обвинуваченого не слід задовольняти.

Фактичні обставини справи, доведеність вини та кваліфікацію дій обвинуваченого в апеляційному суді не було оспорено, тому це питання не розглядалося.

Згідно з положеннями ст. 50, 65 Кримінального кодексу України, ст. 370 Кримінального процесуального кодексу України, судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим, а покарання – законним і справедливим.

Запропоноване вироком в питанні покарання відповідає цим законним нормам, і не існує підстав для його скасування чи зміни. Наведені обвинуваченим аргументи не є достатніми для пом'якшення покарання.

Суд першої інстанції врахував обставини, на які посилається апелянт у своїй скарзі, і призначив покарання, що є найбільш м'яким видом, а також вважається необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого та запобігання повторних правопорушень.

З урахуванням наведених обставин апеляційний суд вирішив, що немає підстав для скасування чи зміни вироку, тому апеляційна скарга обвинуваченого відхилена, а вирок Яремчанського міського суду від 25 січня 2024 року залишено без змін.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що харків'янина покарали за те, що він показував свій статевий орган працівникам банку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше