"Він просто герой": у Вірменії врятували "найсамотнішого у світі" лева Рубена – зворушливі фото й відео

15-річного лева Рубена повернули до його природного середовища після того, як він жив у бетонній клітці 5 років.

Тварину залишили в покинутому зоопарку у Вірменії після того, як помер його власник. Інших істот переселили, а лев став настільки самотнім, що втратив рик. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на SWNS.

На щастя, нещодавно Рубена врятували. Він вирушив у 8300-кілометрову подорож з Вірменії до заповідника дикої природи ADI (Фрі-Стейт, Південна Африка).

Провести цю операцію допомогла компанія Qatar Airways Cargo, надавши літак із дверима трюму такого розміру, щоб там можна було розмістити ящик Рубена. Коли ж тварина прибула, то її лапи почали тремтіти внаслідок недоїдання, відсутності фізичної активності та перебування в притулку.

Перші кроки

Коли хижак почав робити свої перші кроки на території заповідника, він розчулив усіх присутніх і довів їх до сліз. Потім він почав гратися з величезною боксерською грушею, яка зроблена з котячої м'яти.

"Леви – найбільш товариські з великих кішок, що живуть сімейними прайдами в дикій природі. Тому для Рубена, мабуть, була руйнівна відсутність контактів чи спілкування з іншими левами. Ми всі плакали, бачачи, як він вперше йде травою, чує голоси собі подібних, з африканським сонцем на спині. Вся його манера поведінки змінилася, його морда стала розслабленою і більше не боязкою. Його рішучість йти пішки надихає. Якщо він спотикається або падає, він просто піднімається і продовжує йти. Він просто герой", – розповів президент ADI Ян Крімер.

На щастя, стан тварини вже покращився та до неї навіть повернувся рик. Рубен потребує постійного ветеринарного лікування, але фахівці все одно задоволені результатом і розуміють, що його нове життя не могло початися краще.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Чорнобилі помітили зграю вовків під час полювання.

Дивіться також відео 5 каналу: Як звучить Україна? Блогери збирають звуки з різних куточків країни

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше