Тигреня, удави та інші: у Києві врятували понад 50 рідкісних тварин – фото

У столиці України вдалося викрити продавців рідкісних тварин та вилучити у них 52 тварини, які мали ознаки жорстокого поводження. Вони зараз перебувають у столичному зоопарку, де також народилися хом'яки

Правопорушники незаконно продавали диких та екзотичних тварин, яких вже для досудового утримання передали Київському зоопарку. Наразі вони перебувають у карантинній зоні та потребують допомоги фахівців. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Київську міську раду.

Жорстоке поводження з тваринами вкрай важко довести в суді, бо судова практика за статтею 299 ККУ переважно не звертає уваги на такі аспекти, як:

  • умови утримання;
  • наявність патологій поведінки;
  • відсутність документів про законність набуття у власність;
  • дотримання порядку збуту.

Саме тому потрібно, щоб відповідальний підрозділ Державної екологічної інспекції ретельно розглянув це питання. У зоопарку розповіли, що частина виявлених тварин становлять природоохоронну цінність, бо вони внесені до міжнародних червоних списків, Червоної книги України.

Їх міжнародний обіг контролює CITES (Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення), що підвищує шанси виграти суд та не повертати постраждалих тварин до їхніх колишніх власників. Серед них сови, тигреня, удави, папуги та інші.

"Зазвичай, ми рятуємо тварин, яких було придбано в подібних організаціях. А у цьому випадку є шанс зупинити джерело проблеми – жорстокий бізнес із торгівлі об'єктами дикої фауни", – розповіли у закладі.

Окрім цього, нещодавно у київському зоопарку народились хом'яки.

"Програма по відновленню рідкісних і зникаючих видів у Київзоо працює вже не перший рік і дає надію для червонокнижного європейського хом’яка. Війна створила складнощі, але науковці зоопарку працюють далі. І скоро нові гризуни попрямують у дику природу в безпечних районах", – йдеться у повідомленні.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як зараз живе врятований зі Зміїного кіт.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше