"Сталося чудо": на Одещині народилося дитинча кулана вперше за сотні років – відео

У Тарутинському степу, що в Одеській області, вперше за величезний проміжок часу народилося дитинча кулана.

Минулої осені групу куланів, яка прибула до Тарутинського степу з біосферного заповідника "Асканія Нова", випустили у дику природу з акліматизаційного вольєра. Це стало першим подібним експериментом за довгі роки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на природоохоронну організацію Rewilding Ukraine та "Уніан".

Тварини перезимували на волі та одна з них була помічена GPS-передавачем, завдяки чому екологи та рейнджери з місцевої спільноти відстежували їх переміщення.

"Досі в Україні в наближених до природних умов кулани жили на косі Бірючий острів, на великих огороджених ділянках степу в заповіднику "Асканія-Нова" та у природному парку "Беремицьке". Ми не знали, як поведуться тварини на волі. Тому обрали рейнджерів із місцевих жителів, які мають наглядати за куланами…Сталося чудо. У групи куланів, випущеної в дику природу Тарутинського степу восени минулого року, народилося маля", – повідомили в організації.

Читайте також:

Фахівець Rewilding Ukraine Олег Дьяков розповів, що народження кулана у Тарутинському степу – подія, яка сталася вперше за останні кілька сотень років.

"Ми сподіваємося, що дикі кулани на цій території мають майбутнє, попри те, що за два роки частина тварин загинула через паразитарні захворювання. Окремою загрозою для тварин є активне використання агрохімікатів, які потрапляють на степові ділянки та воду під час обробки полів", – зазначив він.

Збільшення чисельності цих тварин у цій місцевості збільшить їхній вплив на місцеве біорізноманіття та харчові ланцюги. Зокрема, їхній випас утримуватиме траву короткою, що допоможе степовим бабакам і ховрахам, а також зменшить ризик природних пожеж шляхом виїдання надлишкової рослинності.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Київському зоопарку народилися бізони.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше