$70 млн за тварину: топ-7 найдорожчих порід коней

Люди шанували і цінували коней з тих пір, як приручили. Стародавні слов’яни навіть мали спеціальний день, присвячений цим величним тваринам. Це свято збереглося і донині і відзначається щороку 31 серпня.

Наші предки поклонялися язичницьким божествам Хорсу і Ярилу і в останній день літа святкували день Хораяр. Цього дня зранку виводили коней у вільний випас, годували їх вдосталь зерном, купали у річці і заплітали гриву стрічками. У Хораяр коней у жодному разі не сідлали. А господині пекли обрядову випічку у вигляді підків і двоголових коней.

З нагоди Дня коней "Дивогляд" вирішив розповісти про найдорожчі і найвеличніші породи цих тварин.

Клейдесдаль

Кінь породи Клейдесдаль
Кінь породи Клейдесдаль
Фото: Shutterstock

Цю породу вивели у середині 18 століття спеціально для перегонів. Вона з'явилася на світ завдяки схрещуванню фламандської кобили і голландського жеребця. Однак після селекції коней не використовували у перегонах, бо Клейдесдаль виявився справжнім гігантом. Доросла особина має до 180 см у холці, великий круп і потужну грудну клітку з короткою, злегка зігнутою шиєю.

Вартість чистокровного лошати може досягати 20 тисяч доларів, а дорослого коня можна придбати за 20-30 тисяч доларів.

Соррая

Кінь породи Соррая
Кінь породи Соррая
Фото: Shutterstock

Це рідкісна порода, яка сьогодні на межі зникнення. Її вивели на початку 20 століття у Португалії. Доросла Соррая доволі невисока і досягає висоти до 150 см у холці, але має велику голову з виразними очима, сильні ноги і красиве м’язисте тіло.

Вартість коня варіюється в межах від 25 до 35 доларів.

Морган

Кінь породи Морган
Кінь породи Морган
Фото: Shutterstock

Цю породу вивели на початку 19 століття на заході США для перегонів. Дорослий кінь досягає ваги до 400 кілограмів і має зріст в холці до 155 сантиметрів. У таких коней красиве му’язисте тіло, вигнута довга шия з виразною великою головою і гострими вухами.

Вартість коні породи Морган може досягати до 40 тисяч доларів.

Читайте також: Прорив за останні роки: учені клонували коня Пржевальського

Мустанг

Кіно породи Мустанг
Кіно породи Мустанг
Фото: Shutterstock

У 16 столітті диких коней одомашнили колоністи, які прибули до США з Європи. Цих величних і гордих тварин навчили виконувати роботу для людей, а згодом почали використовувати для скачок. Мустанги досягають до 150 см у холці, мають довгі сильні ноги і великий круп, а на витонченій шиї знаходиться крупна голова з виразними очима.

Вартість такого коня може складати 50-60 тисяч доларів.

Американський рисак

Кінь породи Американський рисак
Кінь породи Американський рисак
Фото: Shutterstock

На початку 19 століття американські селекціонери вивели нову породу, схрестивши арабських, англійських рисаків, Норфолкського рисака і канадських коней.

Рисаки в холці виростають до 160 см, мають міцні ноги, добре розвинені м’язи і красиву довгу шию.

Вартість лошати від чистокровних рисаків може сягати 50-100 тисяч доларів.

Арабський скакун

Арабський кінь
Арабський кінь
Фото: Shutterstock

Цю породу вважають однією із найдавніших у світі. Арабські скакуни красиві, граційні і дуже сильні. Ці коні вважаються справжніми довгожителями і можуть прожити до 30 років. Дорослі особини досягають 150 см у холці, мають міцні ноги и добре розвинену грудну клітку.

Найдорожче цінуються скакуни чорного кольору. Середня ціна "арабів" 130 тисяч доларів. Але вона може бути й значно вищою.

Чистокровний верховий кінь

Чистокровний верховий кінь
Чистокровний верховий кінь
Фото: Shutterstock

Це найшвидша порода коней, яка була виведена в Англії у 18 столітті. Спочатку ці коні називалися англійськими скаковими, але з тих пір, як їх почали розводити практично в усіх країнах світу, було прийняте рішення змінити назву породи. Ці коні можуть бігати зі швидкістю 60 км/год.

Вартість чистокровного верхового коня близько 150 тисяч доларів, але в історії відомі випадки, коли коней продавали за десятки мільйонів доларів.

Найдорожчий кінь у світі Fusaichi Pegasus
Найдорожчий кінь у світі Fusaichi Pegasus
Фото: ddmpraha.cz

Рекорд за ціною належить багаторазовому чемпіону кінних перегонів на ім’я Fusaichi Pegasus. У 2000 році ірландська Coolmore Stud - найбільша в світі компанія, що займається розведенням породистих жеребців, придбала його за ціною в $70 млн.

Дивіться також: Чоловіки покатали коня у ліфті хмарочоса та стали героями мережі – відео

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше