Їдять пташенят для розваги: гігантська сейшельська черепаха виявилася хижаком – відео

Учені вперше побачили, як величезна черепаха пожирає іншу живу істоту

Дослідники дикої природи виявили, що гігантські черепахи, які мешкають на Сейшельських островах, не лише  травоїдні тварини, а ще й можуть бути хижаками. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

На острові Фрегат, що вважається раєм екотуризму і налічує понад три тисячі черепах, зняли на відео, як одна самиця полює на каченя.

На записі видно, як черепаха переслідує пташку, яка ще не вміє літати, клацаючи при цьому щелепами. Зрештою черепаха ловить пташеня за голову і з’їдає його.

На цьому відео не весь процес полювання. Наприкінці повного ролика черепаха ковтає пташку.

Черепаха їсть пташеня
Черепаха їсть пташеня
Фото: Anna Zora

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Current Biology, це перше документальне свідчення полювання гігантської черепахи на іншу живу істоту.

"Це абсолютно несподівана поведінка. Нічого схожого у черепах на волі раніше не спостерігалося", - говорить співавтор дослідження Джастін Герлах з Кембриджського університету.

Раніше учені помічали черепах, які їдять мертв'ячину, кістки або мушлі. Вважалося, що так вони поповнюють запаси кальцію. Але їх жодного разу не помічали під час полювання.

На думку дослідників, така поведінка сформувалася у зв’язку з середовищем існування – на острові живуть великі колонії крячок, що гніздяться на деревах, а пташенята часто випадають із гнізд.

Черепахи доволі повільні і їм важко переслідувати здобич, тож раніше їх ніхто в цьому і не міг запідозрити. Але те, як наполегливо ця особина переслідує пташеня, наводить на думку, що вона робить це не вперше.

Дивіться також: Величезна багатоніжка вполювала і з'їла пташку – жахаюче відео

"Їм явно подобається тваринна їжа - адже за пташенятами цікавіше полювати порівняно з легкістю поїдання рослин", - зауважив Герлах.

Гігантська черепаха
Гігантська черепаха
Фото: Shutterstock

Гігантські черепахи Aldabrachelys gigantea є найбільшими тваринами на Сейшельських і Галапагоських островах. Лише черепахи з'їдають там до 11% рослинності, але замість неї активно виростає нова.

Довжина велетенської черепахи сягає 120 см, вага - 300 кг. Живуть вони до 150 років. Вони не вміють плавати. Спочатку ці тварини мешкали тільки на атолі Альдабра, а на інші острови були завезені людьми.

Чарльз Дарвін вивчав їх на Галапагоських островах під час плавання на кораблі "Бігль" в 1831-1836 роках. Він зауважив, що за кілька століть у черепах на різних островах виникли деякі відмінності, і зробив з цього висновки, що лягли в основу його теорії еволюції.

"Можливо, ми спостерігаємо еволюцію в розвитку. А можливо, гігантські черепахи полювали до прибуття людини, але ми цього не бачили. Відновлення природної екосистеми несподівано для нас повернуло взаємодію між видами, що існувала століття тому", - підсумував Герлах.

Дивіться також: Холоднокровний вбивця: кінь з'їв живе курча – відео

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше