Як треба доглядати собак навесні – поради

Після зими власники собак починають все частіше проводити час із тваринами на вулиці.

Однак, ця пора супроводжується певними особливостями щодо догляду за нашими домашніми улюбленцями. Про це повідомляє Wow Pets.

Кліщі

Захистити тварину від цієї небезпеки можна нашийником, спреєм та краплями. Якщо ви збираєтеся їх використовувати, то уважно читайте інструкцію із застосування, щоб не нашкодити.

Також після кожної прогулянки треба ретельно оглянути тварину навколо шиї, вух, живота, хвоста та паху. Якщо ви знайшли кліща, то варто його видалити за допомогою ветеринарів або самостійно.

Волосся

Цуценята
Цуценята
Фото: Shutterstock

Є думка, що деякі собаки взагалі не линяють, але це не так. Хтось втрачає більшу кількість шерсті, хтось меншу, на що безпосередньо впливає місце проживання (квартира, вулиця).

Наразі відсутній єдиний диво-метод, який позбавить власників від собачої шерсті назавжди, а тому треба регулярно її вичісувати. Пам'ятайте, що тварину треба чистити до того моменту, поки гребінець не стане чистим від шерсті.

Читайте також: Чому коти припиняють їсти, коли бачать дно миски – дослідження

Купання

Експерти не рекомендують купати собаку після зими, якщо у цьому немає потреби, бо вона може захворіти. Окрім цього, не треба занадто часто використовувати шампунь, бо він може спровокувати шкірну інфекцію або алергію.

Звісно, не варто користуватися людськими шампунями, милом та миючими рідинами, бо вони можуть зашкодити собаці. Також треба, щоб температура води для купання була від 36 до 39 градусів.

Окрім цього, є певні нюанси щодо сушіння шерсті. Так, якщо на вулиці тепла погода, то вона може висохнути сама, а якщо холодно – треба її висушити.

Читайте також: Чому варто завести кота – топ-5 причин

Кастрація та стерилізація

Собака
Собака
Фото: Shutterstock

Ці процедури позбавляють собаку можливості розмножуватися, але багатьох господарів це не відштовхує. Справа в тому, що завдяки цьому стабілізується характер собаки та вона краще звикає до людини.

Зазначимо, що цей матеріал не написаний професійними ветеринарами, а тому будьте відповідальними. Якщо у вас є сумніви щодо стану вашого домашнього улюбленця, то варто займатися не самолікуванням, а йти до експертів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про шукаючу нових господарів кицю Марисю, яку викинули з 5-го поверху через те, що вона набридла господарям.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше