Фантастика стає реальністю завдяки космічній енергії
У 1941 році Айзек Азімов, відомий майстер наукової фантастики, написав оповідання "Розум", в якому описав концепцію космічної станції, здатної передавати енергію планетам за допомогою мікрохвильових променів. Те, що тоді виглядало як уява письменника, нині наближається до реальності – завдяки новим технологіям та амбіціям одного з підприємців Кремнієвої долини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Ecoticias.
Технічний прорив зробив фантастику ближчою до науки. Протягом десятиліть ідея передавання енергії з орбіти залишалася невтіленою через економічні та технічні обмеження – вартість створення такої системи значно перевищувала цінність одержуваної електроенергії. Проте ситуація змінилася з появою нового гравця – Бхайджу Бхатта, засновника компанії Aetherflux.
Підприємець має намір реалізувати проєкт, заснований на групованні невеликих, недорогих супутників, що перебуватимуть на низькій навколоземній орбіті. За його задумом, така система здатна постачати енергію навіть у віддалені регіони з нестабільним електропостачанням. Згідно з оцінками, реалізація цього задуму дозволить покрити до третини енергетичних потреб Європейського Союзу.
Бхатт переконаний, що його підхід перевершить попередні невдалі спроби. Наразі на реалізацію інноваційного задуму вже залучено близько 10 мільйонів доларів інвестицій. І якщо все піде за планом – пророцтво Азімова може врешті-решт справдитися.
Раніше "Дивогляд" розповідав про 8 проблем, з якими за 20 років досі не впорався технологічний прогрес.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.