Дрон для дослідження Місяця

Європейці розробляють дрон, який досліджуватиме печери на Місяці

ESA

Розповідаємо, як він працює

Команда дослідників з німецького університету Юліуса Максиміліана у Вюрцбурзі представила роботизовану сферу, яка досліджуватиме глибини місячних печер. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сайт Європейського космічного агентства ESA

Пристрій отримав назву DAEDALUS. Він має вигляд кулі діаметром 46 см, яка містить у собі стереоскопічну камеру, лазерну систему лідарів для тривимірного картографування печер зсередини, датчики температури, дозиметр випромінювання, а також висувні кронштейни, які допоможуть долати перешкоди і перевіряти властивості гірських порід.

Вчені планують протестувати робота в рамках чергової місячної програми. Спершу його помістять всередину печери за допомогою спеціального механізму, а згодом увімкнуть автоматичний режим, щоб пристрій мав змогу переміщуватися самостійно.

Інформація, яку DAEDALUS отримає з печери, автоматично передаватиметься наверх за допомогою підвісного тросу.

Дрон для дослідження Місяця
Дрон для дослідження Місяця
Фото: ESA

Камери, якими оснащена сфера, працюють як система стереоскопічного зору і лазерного вимірювання відстаней. Так, сфера може виявляти перешкоди під час руху і автономно переміщається при досягненні дна.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що науковці пропонують створити на Місяці "Ноїв ковчег", щоб запобігти масовому вимиранню на Землі

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ