Лікарі

Науковці створили пристрій, що вимірює рівень стресу в рослин – фото

Shutterstock

Такий гаджет не завадить і людям

Сінгапурські дослідники з представництва Массачусетського технологічного інституту та Лабораторії наук про життя Temasek створили оптичний пристрій, що допомагає визначати рівень напруги у рослинах. Про це пише MIT News

Датчик від компанії, який отримав назву Raman, кріпиться до листків рослин. Пристрій буде в пригоді людям, що працюють в сфері землеробства. Сенсор дозволяє фермерам проводити ранню діагностику дефіциту азоту у рослин, який спричиняє передчасне псування листя та втрату врожаю.

Крім вимірювання рівня нітрогену у рослин, датчик здатен виявляти такі види стресового стану, як нестача води та мінералів, надмірна спека і холод.

Пристрій для вимірювання стресу
Пристрій для вимірювання стресу
Фото: MIT News

На думку науковців, цей винахід дасть можливість фермерам підвищити врожайність та знизити негативний вплив на навколишнє середовище. Це тісно пов'язано з високою екологічністю пристрою та послабленням забруднення водних екосистем. 

Датчик складається із затискача, надрукованого на 3D-принтері, що розташований навколо волоконно-оптичного датчика Raman.

Раніше учені створили пристрій для самостійної діагностики раку. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ