Вперше на мапі подорожей виставки "Дня" - Маріуполь, велике місто на півдні Донеччини, яке за час війни звикли називати форпостом України на сході. Місто перебувало під контролем бойовиків "ДНР" з 13 квітня по 13 червня 2014 року. Пройшло майже три роки, але і сьогодні тут тривожно: дається взнаки близькість фронту. От цитата зі зведення штабу АТО вранці 28 березня: "На Маріупольському напрямку по опорних пунктах українських військ поблизу Красногорівки та Мар'їнки ворог бив з мінометів калібру 82 мм та гранатометів. А по оборонцях Новогригорівки та Водяного – з крупнокаліберних кулеметів. Морських піхотинців у Широкиному ворог обстріляв із зенітної установки ЗУ-23-2, а по захисниках Павлополя та Гнутового бив ворожий снайпер"...
Але поза тим Маріуполь – місто з історичними будівлями, наприклад, старою водонапірною вежею, схожою на фортецю, тут народився художник Архип Куїнджі, тут море заводів і просто море – Азовське. Тож цієї поїздки ми чекаємо. Тим більше, просвітницькі проекти необхідні для зміцнення міста.
Зрозуміла річ – важливий діалог з людьми на сході, важливо знати їх потреби і тривоги. Крім відкриття XVIII фотовиставки "День-2016", яка триватиме з 31 березня по 14 квітня у Центрі сучасного мистецтва і культури імені А. І. Куїнджі, журналісти проведуть зустрічі з активними громадянами і студентами. Так, 30 березня о 18:30 у Вільному просторі "Халабуда" відбудеться зустріч-дискусія на тему "Національний діалог" і презентація книжкових новинок. А 31 березня об 11:30 в актовій залі Маріупольського державного університету журналісти "Дня" зустрінуться зі студентами та викладачами МДУ.
Отже, до 14 квітня завітайте до Центру сучасного мистецтва і культури імені А. І. Куїнджі, щоб побачити "Сімейний альбом України", де є місце і війні, і політичним інтригам, і – радостям життя. В ідеалі – приходьте на урочисте відкриття 31 березня о 14:00. Вхід вільний.
Марія Прокопенко, "День".