Фотовиставка дні 'Дня' у Дніпрі day.kyiv.ua

"Кожне фото – вікно в чиюсь долю": В Дніпрі відкривається фотовиставка "Дні "Дня"

Мета виставки – показати українцям власну країну та події, якими вона жила останнім часом

З 10 лютого 2017 року в Дніпрі відкривається фотовиставка "Дні "Дня". 

Волонтерка Тетяна Запаря пригадує минулорічні відвідини фотовиставки у Дніпрі: "Запросив добрий друг на фотовиставку газети "День". Прибігаєш сніжним днем, а там – знімки на стінах, люди ходять – дивляться... фотовиставка ж! Ступаю ближче і за кілька хвилин ти розумієш, що не просто знімки, а вікна! Кожне фото – вікно в чиюсь долю, в інший вимір... Ось у тому вікні дитячі очі, повні надії і страху. А он у тому – чоловік в однострої став на коліна на озимому полі, шанобливо рукою веде по пшениці. Агроном в однострої... війна... Он у тих вікнах теж війна, а там – портрети корупційних катів, що годують ту війну...а в тому – віра, віра і впевненість, що ми – незламні... І виходиш з виставки повен емоцій, йдеш вулицею великого мирного міста і розумієш: це не просто виставка "Дня», це різні дні зібрані в одному місці. Щасливі дні, повні болю, повні страху, дні з вірою і дні безнадії, дні пихи, українські дні – справжні..."

Знімки з фотоконкурсу 2016 року – не менш глибокі та емоційні, засвідчують численні відгуки киян та сумчан, що вже встигли ознайомитися з фотовиставкою. "Отож, фотовиставка "Дня" – це окремий вимір, у який потрапляєш – і все справжнє в людській душі тріпоче. І сльозу болі чи щирості втирають не тільки дівчата, а й серйозні чоловіки... Хотілось би мені, аби такі "окремі виміри" були в кожному місті, селищі і селі. Інколи одна світлина, світло одного такого "вікна" зачепить своїм променем те, що сховано так глибоко у серці, що роками не відкопати... Хай буде "День" повен щасливих днів...", – говорить Тетяна Запаря.

Уже цієї п'ятниці запрошуємо дніпрян на 17:00 до Музею українського живопису на урочисте відкриття за участі головного редактора "Дня" Лариси Івшиної експозиції найкращих світлин XVIII міжнародного фотоконкурсу "Дня". Мета виставки – показати українцям власну країну та події, якими вона жила останнім часом, у фоторепортажах, зроблених професійними фотокореспондентами "Дня" та фотоаматорами з усіх куточків країни. Дмитро Поворотний, священик Української православної церкви Київського патріархату, переконаний: "Фотовиставки газети "День" розповідають про час і про людину. Думаю, що вони цікаві і зрозумілі не тільки для нас, українців, але і для "зовнішнього" глядача. Роботи авторів показують, чим живе Україна зараз – її буденність і її трагедію, її тайну і її відкритість. Обличчя людей, краєвиди, емоції – колись по цих фото ми будемо згадувати себе і розповідати нашим дітям. А коли нас не стане, ці спинені миттєвості покажуть нашим нащадкам нас – у буянні і розмаїтті життя".

Після відкриття фотовиставки о 18:00, відбудеться розмова головного редактора "Дня" з представниками місцевої громади на тему "Національний діалог" та презентація книжкових новинок з серії "Бібліотека газети "День".

Головним партнером Днів "Дня" в Дніпрі, як і минулоріч, виступила Дніпровська міська рада, коли було встановлено "гуманітарний рекорд" із забезпечення освітянської громади інтелектуальною "зброєю" видання. Цього року завдяки сприянню міської влади і особисто міського голови Бориса Філатова всі школи м. Дніпро, а саме 162 навчальні заклади та всі 38 бібліотек отримають подарунки – набори книг з Бібліотеки газети, а також річну передплату на "День". Таким чином Дніпро приєднається до грандіозного спонсорського марафону міст України – акції "Подаруй бібліотеку "Дня" рідній школі".

Чекаємо всіх охочих побачити актуальний фотозріз життя крани та долучитися до національного діалогу 10 лютого о 17:00 за адресою: Троїцька площа, 5а (2-й поверх).

Фотовиставка "Дня" в Музеї сучасного українського живопису триватиме до 19 лютого, з 11.00 до 19.00, вихідні – понеділок, вівторок. Вхід – вільний.

Підготував Вадим Рижов, "День", Дніпро

Попередній матеріал
Загибель визначного воротаря "Динамо": Поліція відкрила справу за статтею "Умисне вбивство"
Наступний матеріал
Київрада проголосувала за виділення землі під Музей Революції гідності