Філармонія
Філармонія Афіша фестивалю

Національна філармонія України: афіша концертів у листопаді

Концерти листопада, які не варто пропустити, читайте у добірці

"СОКОЛОВ +"

1 листопада відбудеться другий концерт циклу "СОКОЛОВ плюс..". Цього разу Валерій Соколов разом із віолончелістом Олексієм Шадріним у супроводі філармонійного оркестру під орудою Віталія Протасова виконають твори Сергія Прокоф’єва.

Симфонія-концерт для віолончелі з оркестром – один із останніх творів Сергія Прокоф'єва. Першим виконавцем був Мстислав Ростропович, який став майже співавтором цього твору, а за диригентським пультом вперше стояв Святослав Ріхтер, що є єдиним виступом у такій якості цього музиканта. Сьогодні ця симфонія вважається одним із найкращих віолончельних концертів.

Другий концерт для скрипки з оркестром написаний Сергієм Прокоф'євим для французького скрипаля Робера Соетана. Разом, композитор і скрипаль, зокрема, гастролювали в Португалії, Марокко, Алжирі й Тунісі. Прокоф'єв коментував, що фрагмент першої частини написаний у Парижі, другої частини – у Воронежі, інструментування здійснено в Баку, а перше виконання відбулося в Мадриді. Це був останній твір Прокоф'єва до моменту остаточного повернення в "совєти" 1935 року.

'Соколов +'
'Соколов +'Афіша фестивалю

"Classic-premier. Romantic era"

7 листопада відбудеться концерт "Classic-premier. Romantic era". Знані симфонічні твори класиків ХІХ та ХХ століть – Едварда Гріга, Сергія Рахманінова та Сергія Прокоф’єва – звучатимуть у новому аранжуванні. Їх виконає неперевершений Національний академічний духовий оркестр України під керуванням Олексія Вікулова.

"за кілька минулих десятиліть дуже розширилися можливості духового оркестру. Тому, звучання сучасного духового оркестру – майже симфонічне. Сьогодні “симфодуховий” оркестр – надзвичайно популярний! Саме такі духові оркестри в світі є традиційні. Адже, у такому складі вони дозволяють відкрити нові версії не лише популярних творів, а й відчути добре відомі класичні твори в оновлених фарбах. Наприклад, у цьому концерті – це "Cимфонічні танці" Сергія Рахманінова, які дуже люблю", – зауважив диригент Олексій Вікулов.

'Classic-premier. Romantic era'
'Classic-premier. Romantic era'Афіша фестивалю

"Музика для струнних"

8 листопада в рамках абонементу "Музика для струнних" виступить всесвітньо відома іспанська скрипалька Летісія Морено. Супровід створить філармонійний оркестр, яким цього разу керуватиме французький диригент Ніколя Краузе. Звучатиме музика Вольфганга Амадея Моцарта, Моріса Равеля та Сергія Прокоф’єва.

Паралельно із "Класичною симфонією" Сергій Прокоф’єв писав свій Перший концерт для скрипки з оркестром, який так само є яскравим зразком ранньої творчості композитора. Безумовно, концерт Прокоф’єва вражає красою, а партія солюючої скрипки дуже віртуозна. Цього вечора Летісія Морено виконає цей твір на унікальному інструменті – скрипці 1762 року, створеної учнем Страдіварі, італійцем Ніколо Гальяно.

'Музика для струнних'
'Музика для струнних'Афіша фестивалю

Чайковський

11 листопада звучатиме музика Петра Чайковського – П’ята та Шоста симфонії. Наступного року світ відзначатиме 180-річчя від дня народження цього композитора.

Петро Чайковський любив бути в Україні, зокрема, в Києві. Творами Чайковського кияни захоплювались ще за життя композитора. Тут він зустрічався з Миколою Лисенком, слухав хор у Софії Київській та прем’єри власних опер. Декілька творів Чайковський написав саме в Україні, зокрема, дві симфонії, романси на вірші Тараса Шевченка та Перший фортепіанний концерт. Але П’ята та Шоста симфонії – це музика пізньої творчості композитора, яка не менш популярна, ніж всі його твори.

Чайковський
ЧайковськийАфіша фестивалю

Томас Ганш

12 листопада виступить неймовірний трубач-віртуоз Томас Ганш (Австрія) та Національний президентський оркестр. Вишуканість та елітарність, музичний мейнстрим та невимушене європейське бешкетництво задовольнять смаки найвибагливіших слухачів.

Музична подія за участю лідера всесвітньо відомого гурту Mnozil Brass проводиться з ініціативи Національного президентського оркестру за сприяння Австрійського культурного форуму при Посольстві Республіки Австрія в Україні в рамках Двостороннього року культури Австрія-Україна 2019. У програмі концерту – довершене поєднання академічної музики та джазу.

Томаш Ганш
Томаш ГаншАфіша фестивалю

Вольфган Амадей Моцарт

15 листопада виступить Юрій Кот, який виконає фортепіанні концерти – 1-й, 11-й та 21-й – Вольфганга Амадея Моцарта. Супровід здійснить філармонійний оркестр під орудою Ігоря Палкіна.

У XVIII столітті жанр інструментального концерту мав надзвичайний попит. Концерт завжди цікавив Моцарта, який вів активну виконавську діяльність. Цього вечора звучатимуть три із майже трьох десятків фортепіанних концертів Моцарта. Відомо, що власні перші чотири концерти маленький Моцарт написав у віці 11 років, а найбільш плідним періодом для фортепіанних концертів були 1782-1786 роки. Адже, у цей час композитор переїхав до Відня, де постійно виступав у світських салонах і при імператорському дворі, а ще влаштовував "академії". Це – своєрідні авторські концерти, де він виступав у ролі виконавця, диригента і композитора. Так було Моцарт створив 15-ть концертів, враховуючи й 21-й.

Із поціновувачів класичної музики складно уявити собі того, хто не любить музику Моцарта. Сьогодні вона – дуже популярна: і оперна, і симфонічна, і камерна. Зокрема, для фортепіанної музики Моцарта характерна особлива яскравість образів, як і в його операх, що вимагає максимально рафінованої майстерності виконання.

Вольфган Амадей Моцарт
Вольфган Амадей МоцартАфіша фестивалю

"Ніжне сяйво поцілунку струнних і фортепіано"

16 листопада, разом із Київським камерним оркестром під орудою Наталії Пономарчук, американський піаніст Вадим Неселовський представить власну музику.

"Сучасна музика, яка приносить радість". Саме таким був відгук слухачки, яка 2018 року почула прем’єру цієї авторської програми Вадима Неселовського на відкритті швейцарського фестивалю Swiss Chamber Music Festival. Проєкт виник на замовлення цього фестивалю й звучав у версії для фортепіано, струнного квінтету та валторни. Солістом-валторністом був Аркадій Шилклопер, із яким Вадим Неселовський вже дуже давно працює в дуеті.

В основі проєкту – поєднання оригінальних композицій із варіаціями на теми із творів класичної музики. Успішне перше виконання викликало бажання продовжити життя цього проєкту. Нещодавно, у травні 2019 року, в Нью-Йорку ця авторська програма була здійснена вже для фортепіано та струнного квінтету.

Вадим Неселовський зізнався, що із нетерпінням чекає на київську прем'єру, а ще сказав, що: "у Києві відбудеться прем’єра цього проєкту для фортепіано та струнного оркестру. Спеціально для концерту в Києві я зробив нові партитури. Потрібно відзначити, що для оркестру партії виписані, а я буду імпровізувати. Це буде унікальне поєднання імпровізаційної і вже "виписаної" музики". Ця авторська програма отримала назву "Ніжне сяйво поцілунку струнних і фортепіано", яку запропонував Олексій Коган. Він знає мою музику давно й матиме вступне слово до цього концерту".

Ніжне сяйво поцілунку струнних і фортепіано
Ніжне сяйво поцілунку струнних і фортепіаноАфіша фестивалю

"Музика для струнних"


22 листопада в рамках абонементу "Музика для струнних" виступить японська скрипалька Ясуко Отані.

Наступного року Ясуко Отані відзначатиме 45-ту річницю від моменту власного сценічного дебюту, є однією із провідних скрипалів Японії як за популярністю, так і за талантом. Вона відома тим, що "співає скрипкою". Оскільки, вражає глядачів яскравим сценічним амплуа, особливою теплотою та глибиною змісту під час виконання. Вона грає на скрипці 1708 року італійського майстра П’єтро Гварнері.

Від 2017 року вона щороку виступає в київській філармонії, а 2015 року Скрипковий концерт Петра Чайковського звучав у її виконанні під час гастролів філармонійного оркестру в Японії. Цього разу легендарний концерт Чайковського у такому ж складі звучатиме й в Києві.

Музика для струнних
Музика для струннихАфіша фестивалю

"Гайдамаки"

24 листопада буде презентовано літературно-музичну композицію "Гайдамаки" за поемою Тараса Шевченка, музику до якої написали Рейнгольд Глієр та Кирило Стеценко.

1841 року Тарас Шевченко завершив поему "Гайдамаки". Але лише 10 березня 1920 року реформатор українського театру ХХ століття Лесь Курбас вперше здійснив інсценізацію цього твору в Першому театрі Української Радянської Республіки (існував по вулиці Мерінгівська, 8, що нині – вулиця Марії Заньковецької). Саме режисер вибрав відповідні фрагменти музики двох композиторів-класиків – Рейнгольда Глієра та Кирила Стеценка й, таким чином, оформив власну виставу.

1997 року, після тривалого забуття поеми "Гайдамаки", її перша постановка відбулася саме на сцені Колонного залу імені Миколи Лисенка. Версія була здійснена режисером Володимиром Лукашевим та диригентом Іваном Гамкалом. Саме вони є авторами проєкту й цього разу.

Гайдамаки
ГайдамакиАфіша фестивалю

Дюк Еллінгтон

29 листопада відбудеться концерт, присвячений 120-річчю легенди джазу ХХ століття – Дюку Еллінгтону.

Найулюбленіші композиції із репертуару його оркестру, звучатимуть у виконанні неперевершеного Біг-Бенду Національного академічного духового оркестру України під керуванням Олексія Вікулова.

Джазові програми – традиційні для оркестру. "Звісно, не можна бути осторонь ювілею Дюка, оскільки сто двадцять років – нещодня. Тому, ще раз згадуємо музику, яка сьогодні є класикою джазу. Композиції цього дивовижного композитора, піаніста, керівника всесвітньо відомого оркестру, на мою думку, у нашому виконані звучать особливо яскраво. Впевнений, що і в цьому концерті обов’язково так і буде. Адже, "It Don't Mean a Thing, if It Ain't Got That Swing"...", – зазначив диригент Олексій Вікулов.

Дюк Еллінгтон
Дюк ЕллінгтонАфіша фестивалю

Національна філармонія України
/
Національна філармонія України
Національна філармонія України
/
Національна філармонія України
Національна філармонія України
/
Національна філармонія України
Національна філармонія України
/
Національна філармонія України
Національна філармонія України
/
Національна філармонія України
Національна філармонія України
/
Національна філармонія України
Національна філармонія України
/
Національна філармонія України
Національна філармонія України
/
Національна філармонія України

Попередній матеріал
Рябошапка призначив нових керівників департаменту зі справ Майдану – що про них відомо
Наступний матеріал
Ізраїль закрив посольства для відвідувачів у всьому світі – причини