British Council Ukraine / Facebook

Молоді режисери зможуть поставити сучасні британські п’єси в українських театрах

  Конкурс відкритий для молодих режисерів (до 40 років включно), які встигли реалізувати не менше двох вистав на професійній сцені.

  У рамках річної програми Taking the Stage Британська Рада в Україні оголосила відкритий всеукраїнський конкурс для драматичних театрів і молодих режисерів, які можуть подати спільну заявку на постановку однієї з п'яти британських п'єс, вперше перекладених українською мовою. 

  Конкурс відкритий для молодих режисерів (до 40 років включно), які встигли реалізувати не менше двох вистав на професійній сцені, та драматичних театрів будь-якої форми власності. Учасникам необхідно надіслати спільну заявку на постановку однієї із п’яти п’єс до 31 липня 2016 року. За результатами конкурсного відбору і публічних читань четверо переможців зможуть реалізувати свої постановки в Україні.

  "Україні потрібні нові імена, тому що наш театр залишається доволі закритим простором. Такий конкурс дає можливість режисерам-початківцям заявити про себе і одразу стати відомими", – коментує режисер Дмитро Богомазов.

  Відібрані для конкурсу п’єси сучасних драматургів вже мають сценічну історію у Великобританії та в інших країнах. Режисери зможуть попрацювати з такими текстами: "Під небом синім" Девіда Елдріджа, "Як боги впадуть, то безпечно не буде" Сельми Дімітрієвіч, "Шахтарі-художники" Лі Холла, "Чорний дрізд" Девіда Гарровера і "Легені" Данкана Макміллана.

  "Ці п’єси порушують теми, про які наші драматурги не наважуються говорити. Вони про те, як людина почувається в цьому світі і як вона змінюється", – підкреслює театрознавця Ганна Веселовська.

  Програма Taking the Stage здійснюється у партнерстві з ГО "Театральна платформа" та чотирма британськими театрами, які працюють з новою драматургією: Young Vic (Лондон), Hull Truck (Галл), Live Theatre (Ньюкасл) та Sherman Cymru (Кардіфф). Режисери і продюсери цих театрів допомагатимуть переможцям упродовж виробничого періоду. Програма також передбачає стажування у британських театрах, публічні майстер-класи і воркшопи, грошову винагороду переможцям та комунікаційну підтримку готових постановок.
  Експертна група проекту, що відбиратиме фіналістів і переможців програми, складається з представників партнерських театрів, Британської Ради та українських театральних фахівців: режисера Дмитра Богомазова, театрознавиці Ганни Веселовської і драматургині Наталі Ворожбит.

  Британська Рада – міжнародна організація Сполученого Королівства із культурних відносин та освіти. Ми створюємо можливості для налагодження міжнародних зв’язків між Британією та іншими країнами та вибудовуємо довіру між людьми по всьому світу.

  Ми є глобальною організацією з представництвами у 110 країнах, де працює понад 7 000 людей, з яких 2 000 викладачі англійської мови. Ми ведемо діяльність у сферах мистецтва, вивчення англійської мови, освіти та розбудови суспільства.

  В Україні наша робота у сфері освіти спрямована на створення можливостей для здобуття вищої освіти на міжнародному рівні: ми ділимося британським досвідом та інноваціями у цій галузі, а також формуємо пул партнерів для роботи над спільними проектами. Наша мистецька команда співпрацює з найкращими талантами Великої Британії – привозимо в Україну високоякісні події, співпрацюємо з місцевими митцями та арт-організаціями, будуємо зв'язки між професіоналами у сфері мистецтва обох країн. Наша робота в суспільній сфері допомагає громадянам та установам розвивати більш відкритий світ, єднаючи місцеві питання та глобальні теми: від соціальних дій до проблем молоді.

  Ми – британська благодійна організація, яка підпорядковується Королівській Хартії. Державне фінансування складає менше 25% нашого обороту, який у минулому році склав £781 млн. Інші джерела доходів Британської Ради – плата за отримання освітніх послуг від клієнтів по всьому світу, а також розвиток контрактних і партнерських відносин з державними та приватними організаціями. Вся наша робота полягає в реалізації благодійної мети і підтримує процвітання й безпеку у Великій Британії та у всьому світі.

  Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте: www.britishcouncil.org.ua. Підтримуйте з нами зв'язок через facebook.com/BritishCouncilUkraine та twitter.com/uaBritish.

  Попередній матеріал
  Агенти ФБР почали тренувати бійців українського КОРДу
  Наступний матеріал
  Марушевська подала два позови до голови ДФС
  Теги:
  Loading...