5.ua

Журналіст, який 3 тижні був заручником сепаратистів, розповів подробиці полону

  Сильно не били, годували борщем і кашею, водили до вбиральні під дулом автомата – розповів київський журналіст Сергій Лефтер, який три тижні провів у полоні терористів у Слов'янську, і якого відпустили напередодні.


  Сьогодні бранець прилетів до Києва і поділився враженнями від життя у підвалі СБУ у Слов'янську. Чому його там тримали – і чому, власне, звільнили – Сергію ніхто не пояснював. Схопили його 15-го квітня біля мерії Слов'янська, бо запідозрили у ньому шпигуна та члена "Правого сектору". Перший тиждень він сидів із зв'язаними руками і ногами і перемотаними скотчем очима. А згодом – розв'язали і навіть випускали надвір – прибирати територію.

  Порівняно з іншими заручниками, до нього терористи ставилися ще милосердно – зазначив Сергій - при допитах били менше, ніж тих, кого запідозрили у приналежності до "бандерівців" чи "Правого сектору". Разом із ним у підвалі постійно сиділо ще четверо – режисер Павло Юров, у якого зламаний ніс, його друг Денис з переламаним ребром, студент Ігор з Києва і ще один журналіст з Донецька, Артем. Останнього також відпустили.

  "Чому вони мене так довго тримали – невідомо. Була така інформація, що вони хочуть нас протримати до "пабєдного конца". Що таке "пабєдний канец" – я уявлення не мав", – розповів Сергій Лефтер.

  Хлопці ще кілька днів переховувалися у Слов'янську і не знали, як звідти виїхати. У цьому їм допоміг активіст із російським паспортом.
  Попередній матеріал
  Затримано українця, росіянина та латвійця, яким було заборонено перебування в Україні на 3 роки
  Наступний матеріал
  Держдумі запропонували захистити дітей від "заперечення патріотизму"
  Теги:
  Loading...