5.ua

Заблоковані у Донецькій ОДА сепаратисти поки що не здалися

  "Донецька народна республіка" припинила існування. Місцевий проукраїнський рух "Комітет патріотичних сил Донбасу", куди входять громадські організації, патріотичні групи, партії та журналісти, своїм рішенням скасував новий статус регіону. Тим часом, проросійські активісти не втрачали часу і в захопленому ще в неділю приміщенні облдержадміністрації створили "тимчасовий уряд". Першим його рішенням стала так звана відставка чинного губернатора та всіх глав силових органів.

  Перелам у переговорах сепаратистів із владою стався уночі, коли під облдержадміністрацію приїхав впливовий місцевий бізнесмен Рінат Ахметов. Він зголосився стати посередником у перемовах силовиків та захоплювачів адмінспоруд.

  Після довгих розмов бойовики залишають приміщення СБУ. Кажуть, Ахметов дзвонив Яценюку і просив відмінити штурм, який, нібито, от-от мав розпочатись.

  Від самого ранку комунальники прибирають звільнену від сепаратистів споруду і територію навколо неї. Розбирають барикади, розчищають проїзди. Окремо нарікають на незаконну вирубку дерев, яку встигли вночі скоїти сепаратисти.

  Перед СБУ – кілька десятків порожніх ящиків з-під автоматів Калашникова та пістолетів Макарова. За словами мера Донецька Олександра Лук'янченка, протестувальники погодилися віддати тільки частину викраденої зі складу зброї.

  Приміщення Донецької ОДА досі утримується проросійськи налаштованими активістами. За різними даними, їх від 2 до 3 тисяч.

  Правоохоронці продовжують перемови з захоплювачами, і сподіваються, що ті добровільно звільнять і ОДА. Штаб працює цілодобово, розробляються різні варіанти ситуації. Також проходять перемови з особами, котрі зайняли облдержадміністрацію.

  Тим часом, рішення сепаратистів про створення Донецької народної республіки, на прохання людей, скасував громадський рух "Комітет патріотичних сил Донбасу". Координатор організації Тетяна Дурнєва каже: "У нас є представники абсолютно всіх адміністративно-територіальних одиниць, громад жителів Донецької області, і ми за останні дні отримували масу дзвінків, масу повідомлень через соціальні мережі, офіційних заяв про те, що люди не згодні з рішеннями сепаратистів".

  Це рішення так звана "народна рада" так званої "Донецької республіки" ігнорує. Забарикадовані в облдержадміністрації сепаратисти вже проголосували за відставку чинного губернатора Сергія Тарути і обрали для себе "тимчасовий уряд".

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Укрзалізниця: Самозвана "самооборона" Криму обшукує поїзди та затримує їх рух
  Наступний матеріал
  З міліції звільнено київського інспектора ДАІ, який побив водія
  Теги:
  Loading...