Facebook / George Tuka

"Володя ціною свого життя врятував п'ятьох товаришів": Булатов розповів подробиці загибелі "Тайфуна"

Легендарний офіцер-десантник із 80-ї львівської аеромобільної бригади загинув при виконанні бойового завдання.

Екс-міністр молоді та спорту, а нині – офіцер ЗСУ Дмитро Булатов у своєму Facebook розповів про обставини загибелі капітана ЗСУ Володимира Кияна із позивним "Тайфун". Його не стало напередодні, 3 вересня, в районі Луганської ТЕС, яка знаходиться на околиці міста Щастя на березі річки Сіверський Донець. Воїн підірвався на розтяжці.

Обставини трагічного інциденту Булатов описує так: "Він йшов у складі групи з шести чоловік вздовж річки. Вони вийшли обстежити місцевість на предмет виявлення диверсійно-розвідувальних груп противника, так як вранці в цій околиці спрацювали дві розтяжки. Близько 14:30 під час руху групи вздовж річки "Тайфун" ішов першим. Зачепив розтяжку встановлену в посадці з деревами і кущами. Почувши характерне різке клацання запала, який спрацював (спрацьовує через 3-4 секунди) він зорієнтувався моментально і крикнув: "Граната!" Кинувся у зворотний бік, відштовхнув командира групи, старшого лейтенанта, що йшов позаду і прикрив його своїм тілом. Інші члени групи завдяки "Тайфуну" встигли відійти і залягти. Пролунав вибух".

Він уточнив: на розтяжці стояла не граната, а потужніший боєприпас – мінометна міна 82 мм із запалом від гранати. "На превеликий жаль, врятуватися Володимиру не вдалося. Підла ворожа пастка виявилася для нього смертельною. Осколки прилетіли зі спини, фатальний зайшов під лопаткою і потрапив прямо в серце. Прикритий "Тайфуном" командир групи та інші четверо залишилися живі", – зазначив дописувач.

Загибель офіцера напередодні пов'язали із розстрілом напередодні мобільної групи з боротьби з контрабандою. Булатов запевнив: "Це неправда. Обидва випадки не мають нічого спільного. Пов'язувати ці випадки безпідставно. Місце де загинув "Тайфун" (в районі Луганської ТЕС) знаходиться на відстані близько 15 кілометрів (по прямій на карті) від того місця, де вранці 2 вересня 2015 року була розстріляна мобільна група (в районі сіл Лобачеве і Лопаскіно). Це по різні сторони від міста Щастя вздовж річки Сіверський Донець". На підтвердження такої версії він запевнив: "Тайфун" виконував бойове завдання у складі групи розвідників, які є очевидцями описаних подій.

Увесь інцидент Булатов охарактеризував так: "Володя ціною свого життя врятував п'ятьох товаришів. Це приклад справжнього героя. Щиро співчуваємо його родині. Втрата життя непоправна. Він боровся за майбутнє своєї родини і кожного українця. Цінуємо і пам'ятаємо. Його поважали. Володя жив по совісті. Був світлою людиною. Таким він і залишиться в наших серцях. Назавжди".

Нагадаємо, про загибель легендарного офіцера-десантника "Тайфуна" на місці убивства борців з контрабандою напередодні повідомили волонтери Юрій Касьянов та Роман Сініцин.

Попередній матеріал
На Київщині у потязі затримали чоловіка, який погрожував пасажирам гранатою
Наступний матеріал
Кабмін схвалив усі 16 кандидатур на посаду голів райдержадміністрацій, представлених Саакашвілі
Теги:
Loading...