Twitter/ МИД Беларуси

У Мінську домовилися про звільнення чотирьох заручників

Заручників мають звільнити 26 лютого

У Мінську закінчено засідання Тристоронньої контактної групи, в процесі якого, зокрема, анонсовано звільнення чотирьох заручників.

Про це повідомляє прес-секретар екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook.

"Важлива новина – 26 лютого будуть звільнені четверо людей, які перебувають у заручниках на території окремих районів Луганської області", - наголосила вона. За її інформацією, питанням першорядної важливості залишається "проблема безпеки - припинення вогню, відведення важких озброєнь із лінії зіткнення, верифікація цього відводу представниками СММ ОБСЄ. Щоденні порушення режиму тиші на Донбасі не дозволяють рухатися далі практично з жодного питання".

Оліфер також наголосила, що особливо гостро постає питання систематичних обстрілів пунктів в'їзду і виїзду на лінії зіткнення, оскільки ці обстріли становлять небезпеку безпосередньо мирним жителям. Постійні обстріли не дозволяють фахівцям повноцінно працювати над розмінуванням.

Україна пропонує, щоб питаннями розмінування в так званій "сірій зоні" зайнялися експерти однієї з міжнародних гуманітарних організацій, а саме - взяли на себе маркування замінованих ділянок.

Загалом Тристороння контактна група позитивно оцінила звільнення заручників, яке відбулося 20 лютого 2016 року. Зі свого боку, Україна робить все можливе для прискорення цього процесу, очікуючи від представників окремих районів Донецької та Луганської областей, що вони не будуть затягувати цей процес і створювати штучні перешкоди в цьому питанні.

"Також Україна висунула вимогу допустити фахівців Міжнародного комітету Червоного Хреста і "Лікарів без кордонів" до українських заручників, які незаконно утримуються на непідконтрольній Україні частині Донбасу і до ув'язнених, які перебувають у місцях позбавлення волі в окремих районах Донецької і Луганської областей. Міжнародні гуманітарні організації повинні отримати безперешкодний доступ до непідконтрольної Україні частині Донбасу", - йдеться у повідомленні.

За інформацією Оліфер, щодо політичних питань позиція України залишається незмінною: проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей можливе тільки після встановлення повного режиму тиші, виведення з території України іноземних військових підрозділів, передачі Україні контролю над українсько-російським кордоном.

"Наступне засідання Тристоронньої контактної групи пройде в Мінську 2 березня – напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн Нормандської четвірки в Парижі, запланованої на 3 березня. Саме в Парижі повинні бути розглянуті ключові рішення з політичних питань, з питань безпеки, а також з гуманітарних аспектів", - написала Оліфер.

Як повідомляв 5.ua, 21 лютого Ірина Геращенко заявила, що після роботи мінських груп припинилися катування заручників.

Попередній матеріал
Заяву України про незаконні і дискримінаційні обмеження в торгівлі з боку Росії підтримала низка країн
Наступний матеріал
Гецадзе: Вимушені переселенці можуть отримувати легальні українські документи
Теги:
Loading...

ПАРЄ закликала Порошенка і Путіна обговорити обмін заручниками без посередників

Тандіт: Майже 3 тис. заручників звільнено з неволі бойовиків

Геращенко: Бойовики погрожують застосувати до українських полонених смертну кару

Окупаційна влада "ДНР" та "ЛНР" почала активну підготовку до місцевих виборів - ГУР Міноборони

Гарань: Західні партнери будуть тиснути задля ухвалення закону про вибори на окупованих територіях

5 канал - трансляція наживо