Він обладнаний двома реанімаційними ліжками та ношами для важкопоранених. Це дасть можливість ще під час перевезення робити вентиляцію легенів чи переливання крові. Це перший і поки що єдиний реанімаційний гелікоптер в української армії.
Лікарі, пілоти, бортпровідники – загалом шість членів екіпажу – готуються до вильоту у зону АТО. Працюватимуть там уперше.
Лікарі з Київського центру медицини катастроф разом із пілотами кілька місяців вчилися працювати разом на реанімаційному гелікоптері. Його щойно закінчили укомплектовувати.
Був звичайний – став реанімаційний: під потреби військових медиків вертоліт переробили вітчизняні фахівці. Проект почали готувати на замовлення ООН ще два роки тому, та нині судно стало у пригоді на Батьківщині.
Голова правління авіакомапанії "Українські вертольоти" Володимир Ткаченко розповідає: "Его уникальность в том, что он легко трансформируем силами экипажа. То есть, в течение полутора часа мы можем силами экипажа вертолет из медицинского превратить в пасажирский, 16 человек удобных кресел, багажное отделение на 320 кг. В течение полутора часа он превращается в поисково-спасательный который имеет специальную лебедку, имеет систему штурмового спуска спасателей".
Вертоліт може бачити уночі, а відтак – працювати 24 години на добу. "Если посмотреть на эту кабину, то этот вертольот оборудован системой ночного видения в полном обьеме, это и прожектор усиленной мощности, это и оптико-электроннная система ночного видения, это в том числе и очки ночного видения для пилота, что позволяет выполнять посадки на неподготовленные площадки ночью", – тішиться машиною пілот Ігор Крикун.
Та головним чином його використовуватимуть, як повітряну карету швидкої допомоги. Медичне начиння тут розраховане на двох важкопоранених та шістьох – середньої тяжкості.
Лікар Олександр Бандура перераховує: "Аппарат искусственной вентиляции легких, кардиомонитор, дефибрилятор, вакуумоотсос, также представлен "лайв бейстри", вся аппатура работает автономно, может использоваться как на борту для оказания помощи пострадавшим, так и вне борта. Кроме всего прочего, имеется ряд укладок. В них наборы медикаментов, хирургический инструментарий, здесь также включены портативные аппараты ИВЛ".
Віктор Сліпченко, начальник управління авіації Національної гвардії України каже: "Цей вертоліт призначений для евакуації поранених. Кевларом обшитий повністю вертоліт і протиракетний захист. В Нацгварідї таких вертольотів нажаль немає".
Начинити судно засобами захисту та медичним обладнанням коштувало 55 мільйонів гривень. Нині фахівці працюють ще над трьома, які теж обіцяють передати Нацгвардії у найближчі місяці. Тим часом, поранених військових рятуватиме єдиний реанімаційний гвинтокрил, який вже взяв курс до зони АТО.
Наступний матеріал
Суд звільнив з-під варти учасника патріотичного мітингу в Одесі 2 травня
Loading...