5.ua

Ідентифікація невпізнаних тіл загиблих у зоні АТО буде проводитися за рахунок держави

  За період проведення антитерористичної операції (АТО) на сході України органами внутрішніх справ зареєстровано понад тисячу повідомлень про виявлення невпізнаних тіл.


  Про це 1 жовтня повідомив перший заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Олександр Вакуленко.

  "Наразі вже вдалося встановити особи понад 200 невпізнаних тіл, інші залишаються поки що невпізнаними", - зазначив представник ГСУ.

  За його словами, ідентифікація тіл загиблих буде проведена у декілька етапів. Перший - встановлення генетичних ознак загиблого, що можливе шляхом проведення молекулярно-генетичної експертизи. Вказані експертизи будуть проведені в НДЕКЦ при ГУМВС України в Запорізькій області.

  За словами Олександра Вакуленка, другий етап - встановлення генетичних ознак родичів зниклих осіб. За для ефективнішої роботи щодо отримання біологічних зразків у родичів зниклих в зоні проведення АТО осіб, у кожному обласному управлінні міліції створено спеціальні робочі групи, які будуть займатися прийняттям заяв про безвісне зникнення, викрадення чи взяття в полон громадян, негайним відкриттям кримінальних проваджень, відібранням у родичів зниклих осіб біологічних зразків та призначенням відповідних експертиз.

  "Контактні телефони керівників робочих груп будуть оприлюднені на офіційному сайті МВС та сайтах кожного обласного управління. У разі якщо людина не зможе зв’язатися з робочою групою у області, вона може повідомити про це координатора з Міністерства внутрішніх справ…", - зазначив Олександр Вакуленко.

  "Біологічні зразки будуть відбиратися у біологічних батьків чи дітей зниклої особи, оскільки лише їх зразки придатні для встановлення спорідненості з невпізнаним тілом, - зазначив заступник начальника Державного центру-начальника лабораторії інженерно-технічної та економічної експертизи Костянтин Дубонос. - Відібрання біологічних зразків цілком безпечна і безболісна процедура, яка не займає багато часу. Відібрання зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи за постановою слідчого для громадянина повністю безкоштовно, і здійснюється за рахунок держави".

  За словами представника ДНДЕКЦ, відбиратися будуть зразки клітини епітелію ротової порожнини. Вказана процедура здійснюється за допомогою спеціальних щіточок або стерильних ватних паличок шляхом їх поміщення в ротову порожнину і проведення по внутрішніх поверхнях щоки. Після завершення процедури відбирання зразків складається відповідний протокол.

  За результатами проведення вказаної експертизи буде встановлено ДНК-профіль особи, який в автоматичному режимі буде перевірятися з профілями невпізнаних тіл, наявних у базі даних.

  Нагадаємо, СБУ встановила особу та затримала ще одного активіста "Антимайдану", одного з учасників заворушень 2 травня ц.р. у м. Одеса, які призвели до чисельних жертв серед людей.

  Раніше повідомлялось, що спеціальна комісія вивчила можливості оборонних підприємств по залученню до технічного забезпечення АТО.
  Попередній матеріал
  Зведений загін вінницької міліції повернувся із зони АТО без втрат
  Наступний матеріал
  Гелетей відмовився звітувати про Іловайськ у відкритому режимі
  Теги:
  Loading...