5.ua

Гелетей відмовився звітувати про Іловайськ у відкритому режимі

  Міністр оборони не готовий у відкритому режимі відповідати парламентській слідчій комісії, яка вивчає трагедію біля Іловайська.


  Без колишніх регіоналів, але з керівництвом Міноборони та Генштабу – парламентська спецкомісія розглядає причини трагедії біля Іловайська. Голова комісії одразу висловлює невдоволення письмовою відповіддю Міноборони: забагато інформації засекречено.

  "Я был вынужден вчера обратиться к руководителю СБУ с тем, чтоб провели проверку в Минобороны и Генштабе на предмет засекречивания той или иной информации", – скаржиться голова ТСК Сергій Сенченко.

  Питання відкритості-секретності і стає причиною перепалки. Міністр закликає розбирати Іловайську трагедію у закритому режимі, щоб російський ворог не отримав секретної інформації. Натомість, комісія навіть російських журналістів не наважується виставити із зали.

  "Повірте, що тут таємні речі, тут розвідка. Це була війна, а ми зараз робимо з цього політичне шоу. Не робіть цього", – закликав міністр, і додав: "У чому абсурдність питання: не можна давати політичну оцінку військовим діям, які були на Сході. Це неправильно".

  Після перепалки міністр залишає засідання. Пояснює: його відкриті відповіді допомогли б Путіну зрозуміти, як Україна зупинила російські війська. Валерій Гелетей запевнив: "Те, що зупинили завдячуючи героїзму військових Збройних сил і правоохоронців, які були на Донбасі – за це треба дякувати".

  За закритий режим засідання висловлюються і запрошені командири добровольчих батальйонів, але разом із цим відкрито називають причини трагедії в Іловайську.

  "Надо было трезво оценивать силы, которые были в данном регионе для того, чтоб понимать: в состоянии мы этот город захватить, очистить от криминальных элкементов, или не в состоянии", – вважає Андрій Тетерук, командир батальйону "Миротворець".

  Комбат "Дніпро-1" Юрій Береза гостріший: "Ці пани – вони не дарма тут підстрибують, як на сковорідці, тому що ми не спустимо їм нічого. Ні генералу Литвину, ні Муженку, ні Гелетею".

  Головною ж причиною трагедії командири батальйонів називають російське вторгнення. Кажуть, Україна не була готова воювати з регулярною армією сусіда. А ось комісія свої висновки може не встигнути оприлюднити до виборів.

  Олексій Братущак, Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Ідентифікація невпізнаних тіл загиблих у зоні АТО буде проводитися за рахунок держави
  Наступний матеріал
  Порошенко закликав Австрію допомогти у розслідуванні злочинів режиму Януковича
  Теги:
  Loading...