Активісти супроводжували бійців ВВ додому

  Три сотні активістів зібралися перед воротами Національної академії внутрішніх справ, щоб провести додому бійців Внутрішніх військ і патрульно-постової служби зі східних областей. Усі вони несли службу в урядовому кварталі. А останні кілька днів були заблоковані активістами на території академії. Випустили їх за умови, що служитимуть народові України, і не виконуватимуть злочинних наказів.

   

  Їхня служба у столиці скінчилася, тепер прямують по домівках - у Донецьк, Луганськ, Маріуполь і Харків. Усього - 466-ть вояків. Майже три місяці вони простояли в урядовому кварталі. На камеру - небагатослівні. Єдине, що кажуть - втомилися і жадають побачити близьких.

  Міліціонер: «В Харьков, домой».

   

  Журналіст: «Втомилися?»

   

  Міліціонер: «Конечно».

  На виході з перепускного пункту активісти перевіряють посвідчення міліціонерів і фільмують їхні обличчя. Такі заходи називають - необхідністю, адже це, можливо, допоможе встановити особи тих, хто стріляв у мітингувальників.

  Миколай, активіст: «Ми ідентифікували обличчя і документ. Хто ці люди. Вони всі їдуть додому. Але багато велося відео-репортажів. Десь обличчя і наших і їхніх було зафіксовано. Можливо буде хтось із них, хто тримав гвинтівку ОСВ».

  Журналіст: «Не смущає, що документи приходиться показувати?»

   

  Міліціонер: «Да ничего, нормально. Мы же милиция. Для народа».

  Дорогою до автобусів солдати минають коридор активістів. Ані кривого слова, ані злісного погляду в їхню сторону. Люди запевняють, «з Богом» відправляють вояків у місця несення служби.

  Виїзди з академії внутрішніх справ заблокували два дні тому. Випустити бійців обіцяли за однієї умови - міліція переходить на бік народу. Напередодні - солдати віддали мітингувальникам свої бронежилети та каски. А зброю залишили в академії.

  Володимир Пак, активіст: «Вимога була одна, щоби вони поїхали додому без зброї, без амуніції. І звичайно побажання захищати в себе дома на місцях людей від тих бандитів, які при владі зараз. Видно по реакції, що багато хто з них зрозумів, що вони помилялися і розуміють, що з народом воювати не треба».

   

  Журналіст: «Тепер міліція з народом? Що ви побачили в їхніх лицях, чи змінилася їхні психологія?»

   

  Активістка, Олена: «Ви знаєте, мені важко сказати за кожного, думаю, що багато з них задумалися, а чи вони змінилися, ми побачимо по їхнім діям».

  Одинадцять міліцейських автобусів зорганізовано рушають у напрямку Борисполя. Попереду - автівка активістів. Вона супроводжуватиме вояків аж до Полтавщини. Люди пояснюють, що хочуть уникнути форс-мажорів у дорозі та доставити солдатів додому цілими та неушкодженими.

  Анна Грішина та Андрій Піскарьов, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Криму прощалися із загиблими силовиками
  Наступний матеріал
  Межигір’ям прогулюються люди. Вже зібралися тисячи українців
  Теги:
  Loading...