intertelecom.ua

Російське Товариство захисту прав споживачів попередило росіян, що за незаконне відвідування Криму можна потрапити до в'язниці

  Товариство захисту прав споживачів Росії розробило Пам'ятку для російських туристів, які прямують на відпочинок до Криму.

  Товариство попереджає росіян, що прямують відпочивати в курортні міста окупованого півострова Крим про проблеми, з якими вони несподівано можуть зіткнутися. Пам'ятка для споживачів при відвідуванні окупованих територій розміщена на сайті товариства.

  Посилаючись на чинні норми міжнародного права, юристи ТЗПС пояснюють правовий статус Криму і міста Севастополя, які є окупованою територією. "Законом України передбачено порядок в'їзду і виїзду з окупованої території, і за його порушення, туристи можуть понести кримінальну відповідальність, аж до тюремного терміну. Для власної безпеки туристам рекомендується дотримуватися українського законодавства і перетинати кордон тільки з дозволу прикордонної служби України в Херсонській області", - йдеться у пам'ятці.

  "Якщо ваш туроператор не попередив вас про можливі ризики, пов'язані з перебуванням на окупованій території, то ви можете розраховувати на відшкодування вартості путівки або одержання компенсації у випадку, якщо проблеми з українською владою або властями інших держав у вас все ж виникли", - пишуть експерти.

  Товариство наголошує, що особливо уважними потрібно бути любителям морських прогулянок. "Обов'язково переконайтеся, що у туристичної компанії та капітана судна є дозвіл влади України на відвідання одного з портів Криму. КК України передбачає кримінальну відповідальність за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон країни. В даний час, за даними Генеральної прокуратури України, заведено і розслідується 97 кримінальних справ за таких протиправних дій", - сказано в повідомленні.

  "Гранично обережно слід ставитися до угод на території півострова Крим. Якщо ви надумали купувати нерухомість на окупованій території, розумніше від цієї затії відмовитися, або ж у крайньому випадку здійснювати операцію тільки на території, підконтрольній українській владі. Справа в тому, що Мін'юст України заблокував доступ представникам адміністрацій Криму і Севастополя до Держреєстру України, в якому проводиться реєстрація угод з нерухомістю. Без доступу до неї фактично неможливо підтвердити права власника на нерухомість, перевірити правову чистоту об'єкта і подивитися його історію. Це створює можливість для шахрайських дій, пов'язаних з багаторазовою продажем об'єкта різним особам", - попереджають росіян.

  "Ну і нарешті, товари та послуги, які вам пропонують в Криму, краще не купувати. Особливо це стосується дорогих товарів світових брендів, які залишили ринок півострова у зв'язку з міжнародними санкціями. Велика ймовірність того, що вам продадуть фальсифікат або товар, на який не буде поширюватися гарантійне та сервісне обслуговування", - додають у повідомленні.

  Попередній матеріал
  Під час протестів проти міграційної політики Єврокомісії у Братиславі затримали 140 людей, є поранені
  Наступний матеріал
  В Сомалі терористи здійснили атаку на столицю держави
  Теги:
  Loading...