5.ua

Армія і міліція озвучили план виводу військ з Криму

  Представники Міноборони і МВС розкрили основні наміри щодо виведення українських військ з Криму. Сьогодні, 24 березня у КМУ пройшов брифінг заступника міністра внутрішніх справ генерал-лейтенанта Сергія Ярового та заступника начальника Головного командного центру Збройних сил України генерал-майора Олександра Розмазніна "щодо оперативної ситуації та заходів по забезпеченню правопорядку в Україні".

  Основні питання стосувались саме передислокації військовиків, які залишились вірними Україні, на материк. Для цього, за словами генерал-майора Розмазніна, створена міжвідомча комісія, розроблений план, для військовослужбовців готові робочі місця, для родин – житло. Кількість вояків, які перейшли на бік росіян, офіцер називати відмовився. Зазначив лише, що у відсотковому відношенні кількість вірних присязі і тих, хто вирішив звільнитись зі служби або перейшов на бік противника складає приблизно 50/50. У Міноборони, зазначив він, є прізвища всіх офіцерів, які перейшли на бік росіян. Щодо найвідомішого з них – контр-адмірала Березовського – генерал висловився так: "зрадник – є зрадник", і запевнив, що оцінку його діям дасть трибунал.

  За словами речників, військові частини армії та МВС, які вийдуть зі своїми символами – бойовими прапорами та вимпелами – будуть доукомплектовані і розміщені біля моря, тобто в Одесі, Миколаєві, Херсоні.

  Для виведення будуть створені коридори в ході переговорів, що зараз тривають. Якщо цього не буде, зазначив Розмазнін – буде бій на прорив, але поки такого наміру нема. Виходити будуть всіма можливими способами. Пріоритетним для уряду є виведення людей, а якщо озброєння не дадуть вивести окупанти – це не проблема, бо зброї на складах є достатньо

  Окремо генерал зупинився на Феодосійському 1 б-ні морської піхоти. З його бійців в Криму вирішили залишитися 160 осіб – вони демобілізувались, на бік ворога не перейшов жоден. 120 воїнів вирішили продовжити службу в ЗСУ. Серед них – багато легких поранень, але ніхто не госпіталізований. "Скоро ви побачите цих героїв" – повідомив офіцер.

  Також Розмазнін підкреслив героїзм 204-ї бригади тактичної авіації на чолі з полковником Мамчуром, та 10-ї бригади морської авіації, яка зуміла вивести частину літаків і вертольотів на континент. За словами речника, на півострові залишаються ще низка невеликих військових частин, які продовжують тримати позиції "з прапорами і вимпелами". Ставлення офіцерів противника до наших військовослужбовців генерал назвав дуже неетичним і негідним.

  Окреме питання стосувалось замкнених у Донузлаві українських кораблів. Їх, за словами Розмазніна, вивести наразі неможливо. Для захоплення суден росіяни використовують спецназ ГРУ і бойових плавців, однак морякам поки вдається тримати оборону. Командири залишаються на зв’язку із Міноборони, і обіцяють захищатись до кінця. Київ же сподівається їх усе-таки звільнити за допомогою міжнародного тиску. Завдання підірвати кораблі – матросам не ставилось.

  Попередній матеріал
  МЗС України викликало посла з Білорусі та направило відповідну ноту
  Наступний матеріал
  Росіяни масово забирають депозити з банків
  Теги:
  Loading...