5.ua

Кримські татари створюють національну автономіую в АРК

  Курултай кримськотатарського народу, який пройшов сьогодні у Бахчисараї, постановив створити національно-територіальну автономію в АР Крим.

  Про це йдеться в постанові, яку ухвалили на позачерговій сесії Курултаю - органу народного представництва, передає ВВС Україна.

  Як заявив журналістам голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров, цей документ зазначає, що кримські татари не визнають анексію Криму і втрату Україною території півострова.

  За словами Чубарова, його народ може провести референдум, щоб підтвердити своє прагнення мати автономію.

  Курултай також доручив Меджлісу налагодити відносини з міжнародними організаціями, такими як ООН, Рада Європи, ЄС, ОБСЄ , і урядами держав, та закликав їх підтримати право кримськотатарського народу на самовизначення.

  На прес-конференції Рефат Чубаров заявив, що він не сумніваєтсья, що парламент України "відгукнеться" на цю постанову, але "чи буде відгукуватися парламент Росії і інших держав - не знаю".

  У сесії Курултаю взяли участь весь склад Меджлісу, муфтій Криму Еміралі Аблаєв, президент Республіки Татарстан Рустан Мінніханов, голова Ради муфтіїв Росії Равіль Гайнутдин.

  Раніше повідомлялося, що президент Татарстану заявив, що найближчим часом  президент РФ Володимир Путін може зустрітися із представниками кримських татар.

  Фото: QHA

  Попередній матеріал
  Порошенко розраховує перемогти у першому турі
  Наступний матеріал
  Східними регіонами прокотилася хвиля проросійських мітингів
  Теги:
  Loading...