До Путіна дзвонили чільники Франції і ООН – обговорювали події в Криму

  За ініціативою французької сторони відбулася телефонна розмова Володимира Путіна з Президентом Франції Франсуа Олландом.

  Путін поділився оцінками кризової ситуації, що склалася на Україні, і запевнив у наявності реальних загроз життю громадян Росії. Про це пише офіційний сайт Кремля. Президенти Росії і Франції обмінялися думками про шляхи можливого врегулювання становища в Україні, домовилися про продовження контактів. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав у телефонній розмові президента Росії до діалогу з новою владою України. Генсек повідомив Путіну про «серйозне занепокоєння» через дії в Україні.

  Ситуацію в Україні також обговорила Рада безпеки Організації об’єднаних націй. Представники країн-членів Радбезу дискутували щодо рішення російського парламенту про введення військ на територію України. Росія ж закликала Україну повернутися до виконання угоди від 21-го лютого. Сполучені Штати вимагають у Кремля негайно завершити збройну інтервенцію проти України. Велика Британія попросила у Москви посилання на норми міжнародного права, згідно з якими російські військові діють у Криму, й заявила, що солдати перебувають там незаконно. Довгий час засідання не могло розпочатися через протест посла Росії в ООН. Він заперечував проти прямої трансляції переговорів, але згодом погодився з пропозицією більшістю членів Радбезу.

  Саманта Пауер, посол США в ООН: «Є простий шлях зберегти суверенність України та її територіальну цілісність і заспокоїти Росію. По-перше, Росія має прямо спілкуватися з урядом України. По-друге, до України потрібно надіслати міжнародних спостерігачів з ООН та ОБСЄ. Це найкращий спосіб зібрати факти, контролювати перебіг подій та уникнути порушень. Росія є важливим членом обох інституцій та може активно контролювати, щоби її інтереси не порушувалися».

  Віталій Чуркін, представник Росії в ООН: «Повернутися до угоди 25 лютого, створити уряд національної єдності, покласти край суперечкам між опонентами, побороти радикалів, інакше з Росією будуть великі проблеми».

  Попередній матеріал
  Починається позачергове засідання ВРУ
  Наступний матеріал
  По усьому світу проходять акції протесту проти дій Кремля
  Теги:
  Loading...